Reklama
Czy warto zdecydować się na prywatny dom opieki nad osobami starszymi?

 

dom opieki alzheimer

Domy opieki często są stygmatyzowane i wciąż, dla wielu osób owiane złą sławą. Kojarzą się z miejscami, w których osoby starsze są porzucane i gdzie umierają z dala od bliskich, którym przestało na nich zależeć. Taki sposób myślenia jest nie tylko krzywdzący, ale zupełnie błędny - zwłaszcza jeśli chodzi o wyspecjalizowane placówki, których głównym zadaniem jest dbanie o komfort osób starszych, opieka i rehabilitacja oraz utrzymywanie ich w jak najlepszej kondycji fizycznej i psychicznej. Wybór domu opieki jest  niezwykle istotną kwestią, dlatego należy dobrze przyjrzeć się ofercie każdej rozważanej placówki.

Jeśli musimy podjąć niezwykle trudną, ale ważną decyzję jaką jest przekazanie osoby bliskiej pod opiekę obcych ludzi, warto zdecydować się na prywatny dom opieki nad osobami starszymi z profesjonalną kadrą i wszelkimi udogodnieniami na terenie ośrodka. W Centrum Origin Otwock przykłada się do tego szczególną wagę – świetnie zaprojektowane przestrzenie wspólne, meble, z zaokrąglonymi narożnikami, zaoblonymi krawędziami i przeszkleniami ze szkła akrylowego, które zwiększają bezpieczeństw i ułatwiają ce funkcjonowanie. Orientację, nawet w nocy, poprawia dobrze widoczne, podświetlone oznakowanie. Co więcej, dba się o dietę i przyzwyczajenia każdego z podopiecznych.

Specjalistyczny dom opieki - Otwock może szczycić się Centrum Origin

Profesjonalna kadra codziennie dba o to, żeby każda z osób starszych przebywających w ośrodku dobrze się czuła, że  aktywnie spędzała czas i była otoczona troskliwą opieką. Jeśli  wybierzemy wyspecjalizowany dom opieki z prawdziwego zdarzenia, chorzy cierpiący na choroby takie jak Alzheimer, Parkinson i inne ciężkie dolegliwości spotkają się z odpowiednim podejściem i  właściwą terapią. Ponadto, w Centrum Origin Otwock oferowana  jest także rehabilitacja neurologiczna i ortopedyczna przy użyciu specjalistycznego sprzętu, w tym robotycznego. Wszystkie programy terapeutyczne są tak skonstruowane, by w razie potrzeby móc kontynuować terapie rozpoczęte w innych placówkach.

Dobrze zlokalizowany dom opieki - Warszawa 30 minut samochodem

Dom opieki zlokalizowany w dużym mieście ma jedną poważną wadę wynikającą z lokalizacji – zgiełk i podwyższone stężenie spalin oraz szkodliwych dla zdrowia pyłów. W przypadku pierwszego w Polsce obiektu Origin mamy do czynienia z ośrodkiem położonym w otulinie dużego kompleksu leśnego, będącego częścią Mazowieckiego Parku Krajobrazowego. Co więcej, dla osób cierpiących na demencję, zaprojektowano specjalny ogród terapeutyczny. Kontakt z naturą jest niezwykle ważny, wpływa pozytywnie na samopoczucie, wycisza, stymuluje system odpornościowy, obniża tętno, produkcję hormonu stresu, poprawia nastrój, jakość snu i poziom energii, a także przyspiesza proces regeneracji organizmu. Dlatego, jeśli chodzi o dobrze zlokalizowany, a przy tym świadczący najwyższej jakości usługi dom opieki, Warszawa, Centrum Origin Otwock stanowi najlepszy wybór.

Podziel się
Następny artykuł

Ponad 40 proc. Polaków powyżej 65 roku życia nie ma już żadnych zębów. Zdaniem lekarzy wynika to z niewłaściwej higiena jamy ustnej i braku regularnyc... czytaj dalej