Reklama
Codzienny niezbędnik diabetyka

Cukrzyca to powszechna choroba, o której słyszy się bardzo często. Stała się przedmiotem wielu publikacji i rozmów. Produkty dla diabetyków w coraz większej ilości pojawiają się na sklepowych półkach, a wielu ludzi ma wśród swoich znajomych osoby, które cierpią na tę chorobę.

Cukrzyca to powszechna choroba, o której słyszy się bardzo często. Stała się przedmiotem wielu publikacji i rozmów. Produkty dla diabetyków w coraz większej ilości pojawiają się na sklepowych półkach, a wielu ludzi ma wśród swoich znajomych osoby, które cierpią na tę chorobę. Specyfika tego schorzenia wymaga od chorych posiadania pewnych produktów zawsze pod ręką. Co do nich należy?

  • Leki

Rzecz zdecydowanie najważniejsza, zważywszy na to, że nikt z nas nie jest w stanie przewidzieć wszystkiego. Insulina, którą będziemy mieli w torbie z pewnością nie zaszkodzi, a może przyczynić się do uratowania życia w najmniej spodziewanym momencie.

  • Glukometr

Bardzo dobrze znane diabetykom urządzenie, przy pomocy którego na bieżąco i w dowolnym momencie można zbadać poziom stężenia glukozy we krwi. Jest ono niewielkich rozmiarów, nie powinno więc sprawiać problemów w noszeniu przy sobie. Należy jedynie pamiętać o odpowiedniej ilości specjalnych pasków, wykorzystywanych przy sporządzaniu pomiaru.

  • Słodycze

Nieco banalne, ale jakże prawdziwe. Czekoladki, batonik albo cukierki, które w każdej chwili możemy wyciągnąć z kieszeni czy torebki mogą okazać się nieocenioną pomocą w przypadku nagłej i niespodziewanej hipoglikemii. W tej roli doskonale sprawdzą się również soki owocowe. Posiadanie ich przy sobie zaoszczędzi wiele stresu i gorączkowego poszukiwania najbliższego sklepu.

  • Bransoletka

Nie ta, którą nosimy jako biżuterię, lecz specjalna bransoletka lub opaska, służąca poinformowaniu innych o tym, że chorujemy na cukrzycę. Najczęściej jest wykonana z silikonu i zawiera podstawowe dane: imię i nazwisko osoby, numer kontaktowy do bliskich, informację na temat typu cukrzycy, na który choruje dana osoba. Niezwykle przydatna, zwłaszcza w sytuacjach awaryjnych i w nagłych wypadkach, kiedy to zmniejsza czas udzielenia odpowiedniej pomocy choremu sprawiając, że jest ona skuteczniejsza.

  • Glukagon

Hormon, który chroni organizm przed zbyt dużymi spadkami poziomu cukru we krwi. Można go zaliczyć do kategorii leków, jednak ten specyfik działa wyjątkowo dobrze w sytuacjach określanych jako krytyczne. Występuje w poręcznym opakowaniu, więc nie można odmówić mu mobilności.

Jak widać, w skład niezbędnego ekwipunku cukrzyka wchodzi całkiem sporo farmaceutyków, akcesoriów oraz urządzeń. Nasuwa się więc kolejne pytanie. Mianowicie – w czym przenosić wszystkie te rzeczy? Zdecydowanie najlepiej sprawdzi się torba o nieco większym rozmiarze, która pozwoli nam zgrabnie zapakować niezbędne rzeczy i wygodnie transportować je ze sobą w ciągu dnia oraz specjalne etui i piórniki do przechowywania lekarstw. na szczęście w sklepach dla cukrzyków dostaniemy cały specjalistyczny ekwipunek. Umożliwi nam to przygotowanie na każdą ewentualność i sprawi, że będziemy czuć się wygodnie, komfortowo, a przy tym bezpiecznie.

Podziel się
Następny artykuł

Życie w dużym mieście to ogromna ilość zalet. Wszędzie jest blisko, wygodnie można się przemieszczać, a wokoło aż roi się od sklepów, barów, czy też r... czytaj dalej