Reklama
Alergia – przyczyny, skuteczne leczenie

Alergia jest obecnie coraz częstszym problemem, dotykającym sporą grupę osób. Co więcej, pierwsze jej objawy można zauważyć nie tylko w dzieciństwie, ale również będąc dorosłym. Można wyróżnić alergię skórną oraz wziewną. Przyczyną każdej z nich jest wystąpienie alergenu, czyli substancji, która doprowadza do powstania w organizmie człowieka nadreakcji w postaci różnych objawów. W jaki sposób radzić sobie z alergią? Jakie preparaty warto stosować? Zapraszamy do przeczytania artykułu.

Jak powstaje reakcja alergiczna?

Alergenami może być wiele substancji. Przede wszystkim są to pyłki roślinne, kurz, sierść zwierzęca, ale także niektóre produkty spożywcze, czy detergenty. Warto jednak wspomnieć, że alergenami bywają także dowolne cząsteczki, pochodzące ze środowiska zewnętrznego, na które organizm pacjenta będzie reagować w nadmierny sposób. Mechanizm powstawania alergii nie jest do końca znany, wiadomo jedynie, że organizm traktuje alergen jako antygen, doprowadzając do wystąpienia reakcji uczuleniowej, stanu zapalnego, który objawia się bardzo często opuchlizną, nadwrażliwością, zaczerwienieniem.

Objawy alergii

Objawy alergii przede wszystkim wziewnej początkowo przypominają przeziębienie. Bardzo często pojawia się wodnisty katar, kaszel, uczucie pełnego nosa, zaczerwienienie wokół ust oraz nosa, a także trudności z oddychaniem. Alergia skórna natomiast bardzo często przypomina różnorodne dermatozy, na ciele pojawiają się wypryski, plamy oraz opuchlizna. 

Dolegliwość ta jest bardzo łatwa do zdiagnozowania. Docelowo wykonuje się testy skórne, natomiast jeżeli objawy początkowego przeziębienia czy dermatozy nie ustępują lub też znikają całkowicie, a następnie pojawiają się niespodziewanie po kilku dniach, można domniemywać, że pacjent zmaga się z alergią, a nie chorobą, np. wirusową.

Czy alergię można wyleczyć?

Obecnie najskuteczniejszą metodą leczenia alergii jest odczulanie, natomiast jest to proces długotrwały, który powinien przebiegać zgodnie z wytycznymi lekarza. Bardzo wiele osób, cierpiących przede wszystkim na alergie sezonowe, np. na pyłki, korzysta jednak ze skutecznych preparatów, które niwelują podstawowe objawy, takie jak: zaczerwienienie skóry, katar, uporczywy kaszel, trudności z oddychaniem.

O czym pamiętać?

Ponadto, należy pamiętać, że mimo iż w wielu przypadkach alergia jest rzeczywiście wyłącznie uciążliwą dolegliwością, która obniża komfort codziennego życia, może również doprowadzić do wielu niepożądanych sytuacji, np. do wstrząsu anafilaktycznego lub do rozwoju astmy. Warto zatem kontrolować stan swojej alergii, konsultować się z lekarzem, a także zażywać sprawdzone preparaty bez recepty, które w sposób natychmiastowy załagodzą pierwsze objawy alergii. 

Apteka WAWA - sprawdzone preparaty na alergię bez recepty

Szukając sprawdzonych i skutecznych preparatów na alergię bez recepty, które świetnie załagodzą pierwsze i podstawowe symptomy tej dolegliwości, warto zdecydować się na zakupy w polecanym w sklepie. Proponujemy Ci zatem złożenie zamówienia online w aptece WAWA. Znajdziesz tam podstawowe leki antyhistaminowe w tabletkach, blokujące objawy alergii, a także spraye do nosa oraz syropy. Preparaty te świetnie sprawdzą się również jako leki doraźne tym pacjentom, oczekującym na wizytę u specjalisty.


Alergia jest dosyć uciążliwą dolegliwością, która dotyczy obecnie sporej grupy osób. Można wyróżnić zarówno alergię wziewną, jak i skórną. Podstawowymi symptomami obu schorzeń jest nadreakcja organizmu na konkretny alergen, którym mogą być niektóre potrawy, pyłki, kurz i wiele innych substancji. W takiej sytuacji warto zdecydować się na zażywanie doraźnych leków antyhistaminowych bez recepty. Środki te świetnie sprawdzą się wszystkim pacjentom, oczekującym dopiero na wizytę u specjalisty, jednak chcącym załagodzić nieco dokuczliwe objawy. Proponujemy Ci zakupy w aptece WAWA, gdzie znajdziesz sprawdzone i bezpieczne preparaty antyalergiczne.

 

Podziel się
Następny artykuł

Coraz częściej lekarze mają do czynienia z alergią pacjentów na różne leki – poinformowała prof. Barbara Rogala z Samodzielnego Publicznego Szpitala K... czytaj dalej