Reklama
Zadbaj o swoje zdrowie - badanie moczu w najniższej cenie na alldiag.pl

Badanie ogólne moczu to jedno z najpopularniejszych oraz najczęściej wykonywanych badań laboratoryjnych. Podstawowe badanie moczu określa wewnątrzustrojowe przemiany wpływające na skład moczu. Analiza wyniku, pozwoli rozpoznać chorobę dróg moczowych, nerek czy chorób metabolicznych.

Badanie moczu

Mocz jako jeden z najważniejszych płynów ustrojowych w naszym organizmie, odpowiada za wydalanie ubocznych produktów przemiany materii, które określone są jako toksyczne.  Ogólne badanie moczu polega na pobraniu próbki moczu, która badana jest pod względem fizycznym oraz biochemicznym. Podczas jego analizy mamy możliwość wykrycia podwyższonych lub obniżonych wartości, a także obecność kluczowych substancji, alarmujących o rozwoju infekcji dróg moczowych lub stanów zapalnych. Negatywny wynik może ustalić występowanie chorób takich jak stany zapalne nerek, zakażenie bakteryjne dróg moczowych czy zespół nerczycowy.

Badania moczu, rodzaje:

  • Ogólne badanie moczu - badanie określane jako podstawowe, które pozwala określić choroby nerek i innych narządów.
  • Posiew moczu- pozwala na dokładne zweryfikowanie zakażenia układu moczowego. Wykrywa bakterie odpowiadające za chorobę. Badanie wykonywane jest po nieprawidłowym wyniku ogólnego badania moczu.
  • Badanie chemiczne moczu - informujące o rozwoju jednostek bakterii. Pozwala określić głównie obecność oraz ilość białka w moczu.
  • Badanie osadu moczu - jego analiza odbywa się na specjalnie przygotowanej próbce materiału. Osad weryfikowany jest pod względem jakościowym oraz ilościowym. Badanie to powinny wykonywać szczególnie osoby cierpiące na choroby układu moczowego, cukrzycę, nadciśnienie czy żółtaczkę.

Szczegółowe badanie moczu

Zaleca się profilaktyczne wykonywanie badania, co umożliwia nam kontrolowanie swojego stanu zdrowia oraz obecność różnych substancji w naszym organizmie. Badanie ogólne moczu powinno wykonywać się co najmniej raz w roku.  Podczas przebywania choroby lub infekcji, przeprowadzenie badania należy wykonywać częściej.

W jakich przypadkach powinno się wykonać ogólne badanie moczu?

- w celach rutynowych

- w przypadku podejrzenia infekcji, choroby

- w celu weryfikacji leczenia chorób układu moczowego, nerek lub wątroby

Badania kontrolne

Precyzyjne wykonanie badania umożliwi odpowiednie przygotowanie się. Należy unikać wysiłku fizycznego co najmniej 24 godziny przed pobraniem próbki materiału. Mocz należy pobrać zaraz po przebudzeniu, korzystając z odpowiedniego pojemnika oraz przestrzegając zasad higieny.

Ułatw wykonanie badania i zadbaj o jego regularność. Przeprowadź swoje badania kontrolne, zakupując je poprzez Internet, korzystając ze sklepu internetowego  www.alldiag.pl. Wybierz dogodną dla siebie placówkę, która wykona zakupione badania. Na Alldiag znajdziesz szczegółowe badania moczu, które możesz wykonać na terenie całego kraju. Sprawdź swoje wyniki, odbierając je przez Internet, dostęp do nich będziesz posiadał tylko Ty oraz wybrane laboratorium medyczne. Nie przepłacaj za badania, skorzystaj z najtańszej oferty na rynku.

Nie trać czasu, kontroluj swoje zdrowie i wykonaj badania razem z Alldiag.

 

Podziel się
Następny artykuł

Z powodu nadużywania antybiotyków coraz więcej drobnoustrojów nie poddaje się ich działaniom - alarmują eksperci. WHO szacuje, że 40 proc. antybiotykó... czytaj dalej