Reklama
Zachwyć się różnorodnością świata wybierając się w podróż do Australii

Australia wzbudza ciekawość wielu osób. Wszystko przez jej malowniczość, odrębność kulturową oraz niezwykłą, nigdzie niespotykaną przyrodę. Warto dać sobie szansę na zwiedzanie jej wyjątkowych zakątków, przespacerowanie się zabytkowymi miastami oraz poznanie rzeczywistości jej mieszkańców.

Sydney

Wybierając się do Australii, koniecznie powinniśmy przespacerować się ulicami Sydney. Zwiedzając stolicę państwa, warto odwiedzić Królewski Ogród Botaniczny, w którym na przestrzeni stu lat sadzono egzotyczne rośliny ze wszystkich zakątków świata. Trzeba również zwrócić uwagę na Sydney Opera House – jeden z najbardziej znanych budynków w całej Australii. Na uwagę zasługuje również portowa dzielnica The Rocks, która potrafi oczarować swoją klimatycznością.

Canberra

Perłą Australii jest Canberra, wybudowana na początku XX wieku na podstawie amerykańskiego planu urbanizacyjnego. Odwiedzając miasto, warto zwiedzić budynki Starego Parlamentu i Nowego Parlamentu. Pierwszy z nich był siedzibą australijskiego parlamentu w latach 1927-1988. Budynek Nowego Parlamentu – Parliament House – jest jego nową siedzibą, powołaną do życia 9 maja 1988 roku przez królową Elżbietę II.

Zanim do Canberry sprowadzili się europejscy osadnicy, terytorium było zamieszkiwane sezonowo przez tamtejsze plemiona – Ngunnawal i Walgalu. Dzięki możliwości obcowania ze współczesnym obliczem Australii oraz jej niezapomnianą przeszłością zagłębiamy się w serce całego kontynentu.

Ballarat

Atrakcje turystyczne w Australii przykuwają uwagę podróżujących z całego świata. Jedną z nich jest miasto Ballarat, słynne z gorączki złota z 1851 roku. Zwiedzając miasto, warto zajrzeć do Muzeum Złota oraz przespacerować się Historycznym Parkiem Sovereign Hill. W parku możemy bezpośrednio spotkać kangury, emu, misie koala, diabła tasmańskiego, czy też krokodyle. To wspaniała okazja do obcowania z wyjątkowymi gatunkami zwierząt, jakie możemy spotkać jedynie na tym kontynencie.

Coober Pedy

Nie można również zapomnieć o Coober Pedy – zadziwiającym miasteczku, w którym mieszkańcy żyją w podziemnych domach lub opuszczonych kopalniach. Miasteczko położone jest na bezdrzewnej, skalistej pustyni, która słynie z produkcji mlecznych opali. Zwiedzając miasto, możemy zajrzeć do podziemnych sklepów, kościołów, galerii. Mamy także możliwość przyjrzeć się najdłuższemu na świecie ogrodzeniu o długości 5400 km, które oddziela psy dingo od farm.

Perth

Wielu osobom Australia kojarzy się z nagrzanymi słońcem plażami, surferami, gorącym powietrzem i zapachem oceanu. Dlatego też wybierając się na kontynent, nie sposób pominąć Perth – największego miasta na zachodnim wybrzeżu. Położone nad Oceanem Indyjskim i rzeką Swan zachwyca swoją malowniczością, klimatem i krajobrazami. Warto wybrać się na wzgórze Mt Eliza, by móc podziwiać z niego widoki zatoki, wybrzeża oraz okolicznych miast. Dech w piersiach zapiera okolica, w której wybudowano domy z widokiem na ocean.

Australia zachwyca swoją malowniczością, a jedną z jej perełek jest właśnie miasto Perth. Jednak myśląc o podróży na kontynent, powinniśmy zgłębić informacje dotyczące wszystkich atrakcji. W poszukiwaniu ofert warto zajrzeć na stronę biura podróży: https://logostour.pl/kontynenty/australia i dowiedzieć się, z jakich atrakcji możemy skorzystać.

Darwin

Australia to nie tylko różnorodność kulturowa, ale i wyjątkowy klimat. Podróżując na kontynent nie wolno nam zapomnieć o Darwin – stolicy Terytorium Północnego, gdzie praktycznie przez cały rok jest gorąco i wilgotno. Rosnące w tamtejszym ogrodzie botanicznym okazy natury zachwycają swoją wyjątkowością. Możemy spotkać florę charakterystyczną dla strefy wilgotnej oraz wybrzeża mangrowców, a także palmy, baobaby, czy też sagowce. W Darwin występują najpiękniejsze w całej Australii zachody Słońca. Jeśli już uda się nam tam znaleźć, powinniśmy w taki sposób zaplanować zwiedzanie, by nie zapomnieć o tym cudzie natury.

Mataranka

Dostępne w Mataranka naturalne, gorące źródła mają prozdrowotne właściwości i pozwalają wypocząć zmęczonym turystom. Wydobywające się spod ziemi jacuzzi osiąga temperaturę wody powyżej 34 stopni Celsjusza. Brzeg porośnięty palmami i inną tropikalną roślinnością daje możliwość odbycia kąpieli w wyjątkowych, niespotykanych wcześniej okolicznościach.

Podróż do Australii

Australia to wyjątkowe, nigdzie indziej niespotykane gatunki zwierząt oraz roślin, a także bogata kultura oraz ciekawa obyczajowość mieszkańców. Odseparowany od innych kontynent pobudza wyobraźnię wielu podróżujących, stając się spełnieniem ich marzeń. Prawie miesięczna podróż do Australii przenosi nas do zupełnie innej rzeczywistości, w której zapominamy o swoich problemach i obowiązkach i chłoniemy wszystko, co tylko zdołamy. To spotkanie z malowniczymi krajobrazami, odmienną historią, kulturą i zwyczajami, a także szansa na zwiedzanie zabytków, które są świadectwem losów i tożsamości wszystkich mieszkańców Australii. Korzystając z oferty biura podróży zyskujemy możliwość spotkania z wyjątkowym światem.


 

 

Podziel się
Następny artykuł

Gdy człowiekowi życie wymknęło się spod kontroli, gdy nie śpi lub przeciwnie – śpi za dużo, nic nie sprawia mu radości, ma poczucie straty i bezsensu,... czytaj dalej