Reklama
woj. mazowieckie: bezpłatne badania kardiologiczne

Choroby układu krążenia są nadal jednym z największych zagrożeń dla zdrowia, a nawet życia Polaków. Ponadto wady serca najczęściej dotykają seniorów, a na skutek niewydolności serca następuje zgon, nawet co 9 minut! Dlatego też Fundacja NEUCA dla Zdrowia już 24 października 2019 r. rusza z kolejną akcją kardiologiczną ,,Kieruj się sercem’’. Pierwszym przystankiem na kardio-mapie będzie Głogów. Kardiobus na swojej mapie będzie stacjonować także m.in. w Kielcach, Gdańsku, Częstochowie, Poznaniu i Lublinie.

Eksperci Fundacji alarmują, że w kraju rocznie umiera około 400 tys. Polaków, z czego aż 46% zgonów stanowią choroby układu sercowo-naczyniowego (udar mózgu, zawał i niewydolność serca). Na niewydolność serca
– chorobę charakteryzującą się pompowaniem niewystarczającej ilości krwi z serca do organizmu, choruje coraz więcej osób – liczba ta sięga nawet 800 tys. osób. Szacuje się, że liczba może wzrosnąć nawet
do miliona. Jedynie 50% chorych na niewydolność serca ma realną szansę na przeżycie, natomiast 11% z nich kończy się zgonem –
codziennie umiera na to schorzenie ponad 160 Polaków! Natomiast, jak wynika
ze statystyk AHA, z powodu zawału serca, choremu średnio upływa ponad 16 lat życia.

 

Fundacja NEUCA dla Zdrowia alarmuje, że systematyczne wykonywanie badań profilaktycznych może przysłużyć się do poprawy stanu zdrowia, a nawet życia pacjentów.

Kieruj się sercem i przeciwdziałaj chorobom

Serce i układ krążenia pełnią niezwykle ważną rolę w organizmie człowieka. Poza najbardziej popularnymi objawami chorób układu sercowo-naczyniowego, tj. ból za mostkiem promieniujący do lewej ręki/barku, bądź żuchwy, występują także inne objawy, takie jak ,,żółte kępki’’ na ciele, ból kręgosłupa, a nawet migreny, czy krwawienie z dziąseł i opuchnięte stopy. Warto więc zwalczyć możliwość rozwoju wymienionych objawów chorobowych i samych chorób, dzięki odpowiedniemu stylowi życia. Natomiast podstawą profilaktyki chorób układu sercowo-naczyniowego jest zwalczanie czynników ryzyka.

Przy schorzeniach układu sercowo-naczyniowego istotna jest odpowiednia dieta oraz aktywność fizyczna. Dodatkowo istotne są regularnie wykonywane badania profilaktyczne oraz ograniczenie stresu,
który jest czynnikiem promiażdżycowym. Jednakże w przypadku osób chorujących powinno się wprowadzić odpowiednie leczenie, które może znacznie spowolnić proces miażdżycy i pozwoli uniknąć jej powikłań. 
Należy jednak pamiętać, że odpowiednia profilaktyka jest dużo tańsza i łatwiejsza we wdrożeniu, niż kompleksowy tryb leczenia.

Najnowsza akcja kardiologiczna ,,Kieruj się sercem’’ jest już szóstą z rzędu kampanią kardiologiczną Fundacji NEUCA dla Zdrowia. Wydarzenie zawsze gromadzi setki zainteresowanych Polaków, a także wybitnych specjalistów i ekspertów. 

Czas i miejsce:

27-XI środa SULEJÓWEK, mazowieckie PIASTOWSKA 2

 

Aby wziąć udział w badaniu należy się wcześniej zapisać. Zapisy prowadzone są około 7 dni przed badaniem pod tym samym adresem gdzie odbywać się będzie badanie.

Zachęcamy do skorzystania! 

Źródło: Neuca dla Zdrowia

Podziel się
Następny artykuł

Stepping, czyli ćwiczenia na stepie, to popularna forma aktywności fizycznej, która zyskała czytaj dalej