Reklama
Wkładki ortopedyczne – wygoda i zdrowie

Zadbanie o zdrowie naszych stóp ma kluczowe znaczenie w profilaktyce wielu chorób. Choć wiedza ta jest powszechna, to bardzo często lekceważymy problem naszych stóp. W rzeczywistości nieprawidłowości, które występują w ich obrębie może powodować dalsze kłopoty zarówno w mechanice ruchu, jak również bóle kręgosłupa i wiele innych dolegliwości, które zwykle umykają nam i nie wiążemy ich nawet z nieprawidłowościami z naszymi stopami.

Wkładki ortopedyczne na zamówienie – jak powstają?

            Wkładka ortopedyczna wykonana jest pod nasze indywidualne preferencje i cechy fizjologiczne stopy. Do tego celu konieczne jest wykonanie specjalnego odlewu, który zostaje zrobiony w czasie wizyty w gabinecie. Wizyta taka to również konsultacja podologiczna i fizjoterapeutyczna, w czasie których omówione zostaną wszystkie nasze dolegliwości, a dzięki tej wiedzy lekarz będzie mógł zastosować odpowiedni sposób wykonania wkładki dla nas i dobrać go pod konkretne dolegliwości, z którymi się borykamy.

Wkładki ortopedyczne – poprawa stanu zdrowia

            Wkładki ortopedyczne od fororto.pl są w stanie zapobiegać pogłębianiu się wielu naszych ad postawy, chorób zwyrodnieniowych, a także poprze poprawę biomechaniki ruchu całościowo wpłynąć korzystnie na nasz stan zdrowia. To doskonałe uzupełnienie innych form leczenia naszego układu ruchu, stawów czy też problemów mięśniowych. Dzięki wykorzystaniu komputerowego badania stóp możemy dziś wykrywać nawet najdrobniejsze nieprawidłowości w tej części ciała.

Wkładki, a komfort i zmniejszenie bólu

            Indywidualne i skrojone dokładnie na miarę naszych potrzeb wkładki ortopedyczne są doskonałym wsparciem w profilaktyce i leczeniu bólu. Bardzo często ból powodowany jest właśnie nieprawidłowościami w obrębie stopy, z czego wiele osób tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy. Wieloletnie nawarstwianie się problemów często powoduje bolesność w obrębie kręgosłupa czy też bioder. Odpowiednia wkładka ortopedyczna, wykonana z medycznego materiału i przede wszystkim dopasowana indywidualnie do konkretnej stopy pozwoli na zmniejszenie bólu i poprawę komfortu codziennego życia.

Dla kogo przeznaczone są wkładki?

            Spektrum zastosowania nowoczesnych wkładek ortopedycznych jest dzisiaj bardzo szerokie. Mogą być one wykorzystywane chociażby w leczeniu i profilaktyce chorób stóp u dzieci. To wspomaga ich rozwój od pierwszych lat życia. Dodatkowo świetnie sprawdzają się w przypadku sportowców, w których układ ruchu jest mocno obciążany. W przypadku osób dorosłych i starszych to doskonałe rozwiązanie w celu profilaktyki, a także zmniejszenia dolegliwości, w tym bólu.

Podziel się
Następny artykuł

Kolano jest jednym z bardziej skomplikowanych biomechanicznie stawów. Ponadto, jest ono stawem bardzo dużym i często silnie obciążanym, dlatego też sp... czytaj dalej