Aktualne badania w Twoim województwie
Produkty farmaceutyczne i sprzęt medyczny muszą być przewożone w specjalny sposób. Dla wielu producentów wiąże się to z dodatkowymi kosztami, które da się jednak odpowiednio zoptymalizować. Rozwiązaniem jest szeroko pojęty transport promami cargo, choć warto tutaj pamiętać o wymaganiach dotyczących utrzymania właściwej temperatury, poziomu wilgotności, zabezpieczeniach i dopilnowaniu wszelkich regulacji prawnych.
Produkty farmaceutyczne na promach cargo
Wybór transportu leków drogą morską jest opłacalny nie tylko pod kątem finansowym, ale również ze względu na ogromną oszczędność czasu. Firmy przewozowe mogą wówczas korzystać z rozbudowanej siatki połączeń do najważniejszych portów w całej Europie i nie tylko. Harmonogram rejsów i więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej: PROMY24.COM.
Wyroby farmaceutyczne to produkty specjalnej troski. Oznacza to, że muszą być przewożone w odpowiedni sposób. Leki są wrażliwe na zmiany temperatur, światło, wilgoć i nie tylko. Dlatego też zaleca się, aby temperatura powietrza w kontenerze nie przekraczała 25 stopni Celsjusza. Wszystko jednak zależy od specyfiki konkretnych leków i zaleceń producenta.
Warto tutaj dodać, że ze względu na szczególne warunki przechowywania leków, firmy przewozowe muszą je dostarczyć w możliwie jak najkrótszym czasie. Z tego też powodu preferowany jest transport drogowy — problem w tym, że takie rozwiązanie ma swoje ograniczenia (brak dostępnych dróg, korki, problemy techniczne). Wybór promu cargo może znacząco przyspieszyć wszelkie procesy logistyczne — w takim przypadku łatwiej jest bowiem zadbać o odpowiednią organizację łańcucha dostaw.
Promy cargo a przewóz leków
Leki najczęściej przewozi się w specjalnych kontenerach chłodniczych. Pozwalają one kontrolować temperaturę i wilgotność powietrza. Podczas transportu konieczne jest udokumentowanie zarówno czasu podróży, jak i ewentualnych zmian temperatur. Ponadto przewoźnicy muszą dokładnie znać regulacje prawne dotyczące przewozu leku i zaznajomić się z wszelkimi wymaganiami produktowymi. Ewentualnie nieprawidłowości muszą zostać zgłoszone ze względu na fakt, że niewłaściwie przechowywane leki mogą wpłynąć negatywnie na zdrowie człowieka.
Transport produktów farmaceutycznych promami cargo to także ograniczenie błędów ludzkich podczas organizacji procesów dostawczych. Jest to też lepsza opcja z perspektywy ekologicznej — w porównaniu do drogi lotniczej, statki pozostawiają znacznie mniej zanieczyszczeń i zużywają mniej paliwa. Co więcej, transport morski promami cargo to oszczędność rzędu nawet kilkudziesięciu procent względem transportu lotniczego. Istnieje tutaj także znacznie mniejsze ryzyko popełnienia kradzieży czy wahań temperatur.
Proces samego zakupu biletu na prom cargo jest intuicyjny i prosty. Ważne jednak, aby kierowca stawił się na odprawę przynajmniej dwie godziny przed planowanym rejsem. Zawsze należy też dokładnie zweryfikować harmonogram rejsu i cenę biletu (ta uzależniona jest m.in. od długości pojazdu, liczby kierowców i masy całkowitej pojazdu).
Więcej informacji znajdziesz tutaj: https://promy24.com/pl/kierunki/
Ponad 4,1 mln pacjentów co roku ulega w UE zakażeniom związanym z opieką zdrowotną, w Polsce takich chorych jest kilkadziesiąt tysięcy – powiedział PA... czytaj dalej