Reklama
Terapia esperalem w Szczecinie - jak wszywka alkoholowa pomaga w uzależnieniu

 

W polskiej kulturze napoje procentowe są podstawą niemal każdej imprezy rodzinnej czy okolicznościowej. Istnieje przekonanie, że dorośli ludzie nie potrafią bawić się bez alkoholu. Ogólnie nie byłoby to problemem, gdyby płyn etylowy nie był substancją silnie uzależniającą. Okazjonalne picie zmienia się w codzienne przyzwyczajenie, a następnie uzależnienie - chorobę alkoholową. Zanim sięgniemy po kolejny kieliszek, powinniśmy zdawać sobie sprawę, że droga do trzeźwości jest długa i męcząca. Szczęśliwie, istnieją sposoby na walkę z nałogiem na północy Polski. Jedną z nich jest terapia esperalem w postaci wszywki alkoholowej w Szczecinie.

 

Czym jest i w jaki sposób działa wszyty esperal w Szczecinie?

Implantowanie wszywki alkoholowej (esperalu) daje możliwość abstynencji przez cały rok. Taka trzeźwość w ciągu 12 miesięcy pozwala rozpocząć psychoterapię oraz poprawić jakość życia. Substancją czynną tego leku jest Disulfiram - organiczny związek chemiczny. Wspomaga on leczenie choroby alkoholowej. Najczęściej występuje w formie tabletek do implantacji. Wersja do ustna to Anticol. Osoba uzależniona musi pamiętać o regularnym przyjmowaniu leku, dlatego rekomendują esperal w Szczecinie.

Disulfiram blokuje przemianę aldehydu octowego do kwasu octowego. Wskutek takiego działania następuje wzrost stężenia aldehydu i pojawiają się oznaki zatrucia organizmu. Nieprzyjemne dolegliwości mogą utrzymywać nawet do kilku godzin zaraz po spożyciu alkoholu. Esperal reaguje w taki sposób na płyn etylowy w organizmie przez 8-12 miesięcy. Negatywne objawy nie dotyczą jednak innych leków.

Gdzie przeprowadzić zabieg wszycia esperalu Szczecin? 

Spośród kilku klinik, zajmujących się leczeniem alkoholizmu, każda osoba może wybrać tą najlepszą dla siebie. Przede wszystkim warto skupić się na ocenie gabinetu przez innych pacjentów oraz opiniach. Prywatna przychodnia specjalistyczna zapewnia oryginalny lek od producenta, profesjonalne podejście oraz bezpiecznych warunki. 

W profesjonalnych gabinetach medycznych każdy zabieg włącznie z detoksem alkoholowym oraz implantacją esperalu odbywa się w sterylnych warunkach pod pilnym okiem specjalistów. Nie zaleca się wykonywania odtrucia ani zaszycia alkoholowego w domu.

Przed implantacją wszywki alkoholowej w Szczecinie każda osoba powinna zachować abstynencję co najmniej 24 godziny. Nagłe odstawienie alkoholu może spowodować różne, czasem niebezpieczne reakcje organizmu. Dlatego warto, by podczas zabiegu obecny był doświadczony lekarz. Zapewni to komfort oraz bezpieczeństwo w trakcie wszywania esperalu.

Kiedy leczenie wszywką alkoholową esperal jest wydajne?

Skuteczność tego leku zależy głównie od zachowania i zmian u pacjenta. Powinien on stosować się do wszystkich zaleceń lekarza. Oprócz tego potrzebna jest silna wola i samozaparcie w zachowaniu abstynencji. Najlepiej wybierać wszywkę z większym stężeniem esperalu. W takiej sytuacji siła skutków ubocznych po dostarczeniu alkoholu do krwi będzie silniejsza, a więc można mówić o większej efektywności Disulfiramu.

Przez 12 miesięcy po zabiegu wszywania esperalu w Szczecinie obowiązuje bezwzględny zakaz spożywania napojów alkoholowych. Bardzo ważna jest kontrola nie tylko nad nawykami żywieniowymi, ale również stanem emocjonalnym. Kompleksowe leczenie obejmujące zaszycie się wraz z terapią uzależnień sprawi, że alkoholik zwalczy uzależnienie od alkoholu.

Artykuł przygotowany przy współpracy ze specjalistą implantującym wszywkę alkoholową w Szczecinie.

Podziel się
Następny artykuł

Psycholodzy proponują swoim pacjentom różnego rodzaju metody leczenia i terapii, a jedną z nich jest socjoterapia. czytaj dalej