Reklama
Suplementy na potencję – składniki potrzebne do poprawy sprawności seksualnej

Żeń-szeń, korzeń maca, cynk, L-arginina – to tylko niektóre z wielu składników stosowanych w suplementach diety na potencję. Poprawiają one sprawność seksualną w przypadku, gdy źródłem problemów z erekcją są niedobory składników odżywczych. Jeśli problem leży gdzie indziej, może być konieczne zastosowanie leków na potencję.

Sprawność seksualna mężczyzny zależy od wielu czynników. Wiek odgrywa główną rolę, jednak nie samo starzenie się organizmu na zasadniczy wpływ na potencję, lecz związany z nim spadek stężenia męskich hormonów płciowych. Testosteron nie jest jedynym warunkiem udanego życia erotycznego.

Składniki diety mające wpływ na potencję

Ogromne znaczenie ma to, co jemy. Jeśli w diecie mężczyzny brakuje pewnych składników, organizm zacznie mieć problem z zachowaniem prawidłowości mechanizmu erekcji. Dobrym sposobem na uzupełnienie niedoborów są suplementy diety na potencję. Jakie składniki powinny zawierać?

Żeń-szeń – ziele to zawiera ginsenozydy, będące saponinami – składniki aktywne przyspieszając reakcję enzymatyczną, w której L-arginina jest przekształcana w tlenek azotu. Dzięki temu możliwy jest zwiększony napływ krwi do prącia, a co za tym idzie silniejsza erekcja.

Cynk – związek mineralny pozytywnie wpływający na poziom testosteronu. Suplementację cynkiem stosuje się zarówno w celu zwiększenia sprawności seksualnej, jak i w leczeniu niepłodności.

Korzeń maca – choć nie wiadomo dokładnie, w jaki sposób roślina ta wpływa na funkcje seksualne, udowodniono jej pozytywne działanie. Korzeń maca nie tylko poprawia potencję, ale też podnosi libido.

To oczywiście nie wszystkie naturalne składniki wykorzystywane w suplementach diety na potencję. Środki takie zawierają też m.in. L-argininę, guaranę, korzeń lukrecji, jagodę jałowca brazylijskiego, liść Damiana, miłorząb, buzdyganek naziemny i wiele innych.

Suplementy czy leki na potencję

Skoro suplementy zawierają tyle składników korzystnie wpływających na męskie libido i erekcję, dlaczego tak wielu panów skarży się na ich brak skuteczności? Trzeba podkreślić, iż suplementy diety, jak sama nazwa wskazuje, uzupełniają niedobory. Jeśli więc powodem problemów z erekcją jest niedobór, środki te okażą się skuteczne. Jeśli przyczyna jest inna, możemy łykać suplementy miesiącami bez efektu.

Zdecydowanie większą skutecznością wyróżniają się leki na potencję. Działają one zupełnie inaczej niż suplementy, dzięki czemu pomagają rozprawić się z zaburzeniami niezależnie od ich przyczyny. Problemy z erekcją mogą mieć podłoże zarówno organiczne (spadek poziomu testosterony, cukrzyca, nadciśnienie, miażdżyca i inne choroby), jak i psychiczne (długotrwały stres, przemęczenie, konflikty z partnerką, głęboko zakorzenione obawy przed współżyciem itp.).

Weźmy pod uwagę np. lek na zaburzenia erekcji, jakim jest Kamagra. Zawarty w niej składnik aktywny – sildenafil – blokuje działanie enzymu hamującego erekcję, dzięki czemu odblokowuje zaburzone procesy. Jeśli więc pomimo łykania suplementów dalej zmagasz się z zaburzeniami erekcji, warto sięgnąć po lek – wspomniana Kamagra jest bezpieczna dla większości mężczyzn i nie uzależnia, dzięki czemu może być z powodzeniem stosowana nawet przez długi czas. W Polsce dystrybutorem leku jest serwis https://www.aptekakamagra.pl, który w swojej ofercie posiada szeroki wachlarz środków na problemy seksualne mężczyzn.

 

Podziel się
Następny artykuł

Stanowisko Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Seksuologicznego w sprawie rozróżnienia dwóch odrębnych, lecz nagminnie mylonych pojęć: homoseksuali... czytaj dalej