Reklama
Spirulina w tabletkach – jakie korzyści?

Spirulina i chlorella to od pewnego czasu bestsellery w kategorii suplementów diety. Ich wielokierunkowe działanie doceniają ludzie na całym świecie, regularnie włączając algi do swojego codziennego jadłospisu. Dzisiaj przyjrzymy się właściwościom spiruliny i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – na co spirulina jest najlepsza i kto najbardziej zyska na suplementacji?

 

Czy można dorzucić do swojego jadłospisu produkt, który będzie miał jednocześnie odżywcze i odchudzające działanie? Spirulina hawajska to najlepszy przykład. Alga ta składa się aż w 60% z białka, w jej składzie znajdziemy także cenne aminokwasy egzogenne. Wysoka zawartość protein jest ceniona przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie – spirulina wzmacnia i buduje szkielet mięśniowy i zaopatruje organizm w najbardziej wartościowe paliwo energetyczne.

Tak duża zawartość zróżnicowanych protein to ciekawa cecha dla wegetarian oraz wegan. Jako suplement spirulina może pełnić pełnowartościowe uzupełnienie diety w aminokwasy. Osoby, szczególnie te, które gwałtownie odstawiają produkty pochodzenia zwierzęcego, mogą narzekać na obniżoną odporność, braki energii czy zbyt gwałtowną utratę masy ciała. Jeśli jednak zadbamy o dobre źródło protein, jakim jest spirulina hawajska, dieta będzie pełnowartościowa i zdrowa zarazem.

Spirulina Tabletki: https://sklep.kenayag.com.pl/78-spirulina-pacifica-hawajska-500-mg-180-tabletek.html

 

Spirulina w tabletach jako naturalna multiwitamina

Włączając tabletki spiruliny do swojego jadłospisu, możemy też z powodzeniem zastąpić pojedyncze kapsułki, będące źródłem poszczególnych witamin i minerałów. Spirulina hawajska jest przykładem tzw. super food, czyli pożywienia o wyjątkowo wysokiej zawartości składników mineralnych i witamin. Jest między innymi świetnym źródłem dobrze przyswajalnego magnezu, karotenoidów oraz chlorofilu. Zapewni odpowiednią ilość witaminy A i K, a także witamin z grupy B.

Spirulina w tabletkach jest bogatym źródłem potasu, żelaza, wapnia, fosforu i cynku. Regularne stosowanie tego suplementu diety to jeden z najlepszych sposobów na wzbogacenie swojego jadłospisu w składniki odżywcze, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też mówi się, że spirulina hawajska podnosi komfort życia, między innymi poprawiając samopoczucie i ogólną kondycję zdrowotną.

Spirulina – jaka dawka w codziennym stosowaniu?

W celu uzupełnienia diety w składniki odżywcze należy przyjmować 4 gramy suplementu na dobę. Daje to około 8 tabletek spiruliny na dobę. Zawsze jednak należy zapoznać się z zalecanym stosowaniem, które podaje producent na opakowaniu. Spirulina hawajska daje efekty suplementacji już po około dwóch tygodniach. Po upływie tego czasu powinniśmy już poczuć lepsze samopoczucie, zwiększoną energię i ogólną kondycję zdrowotną.

 

 

Fot. Spirulina (tabletki) od KenayAG

Podziel się
Następny artykuł

Witamina A: działanie na skórę; witamina A jest podstawą każdej skutecznej terapii odmładzania skóry. Jednak jak przekonuje ekspert, musi być jednak s... czytaj dalej