Reklama
Spirulina w tabletkach – jakie korzyści?

Spirulina i chlorella to od pewnego czasu bestsellery w kategorii suplementów diety. Ich wielokierunkowe działanie doceniają ludzie na całym świecie, regularnie włączając algi do swojego codziennego jadłospisu. Dzisiaj przyjrzymy się właściwościom spiruliny i spróbujemy odpowiedzieć na pytanie – na co spirulina jest najlepsza i kto najbardziej zyska na suplementacji?

 

Czy można dorzucić do swojego jadłospisu produkt, który będzie miał jednocześnie odżywcze i odchudzające działanie? Spirulina hawajska to najlepszy przykład. Alga ta składa się aż w 60% z białka, w jej składzie znajdziemy także cenne aminokwasy egzogenne. Wysoka zawartość protein jest ceniona przez sportowców oraz osoby aktywne fizycznie – spirulina wzmacnia i buduje szkielet mięśniowy i zaopatruje organizm w najbardziej wartościowe paliwo energetyczne.

Tak duża zawartość zróżnicowanych protein to ciekawa cecha dla wegetarian oraz wegan. Jako suplement spirulina może pełnić pełnowartościowe uzupełnienie diety w aminokwasy. Osoby, szczególnie te, które gwałtownie odstawiają produkty pochodzenia zwierzęcego, mogą narzekać na obniżoną odporność, braki energii czy zbyt gwałtowną utratę masy ciała. Jeśli jednak zadbamy o dobre źródło protein, jakim jest spirulina hawajska, dieta będzie pełnowartościowa i zdrowa zarazem.

Spirulina Tabletki: https://sklep.kenayag.com.pl/78-spirulina-pacifica-hawajska-500-mg-180-tabletek.html

 

Spirulina w tabletach jako naturalna multiwitamina

Włączając tabletki spiruliny do swojego jadłospisu, możemy też z powodzeniem zastąpić pojedyncze kapsułki, będące źródłem poszczególnych witamin i minerałów. Spirulina hawajska jest przykładem tzw. super food, czyli pożywienia o wyjątkowo wysokiej zawartości składników mineralnych i witamin. Jest między innymi świetnym źródłem dobrze przyswajalnego magnezu, karotenoidów oraz chlorofilu. Zapewni odpowiednią ilość witaminy A i K, a także witamin z grupy B.

Spirulina w tabletkach jest bogatym źródłem potasu, żelaza, wapnia, fosforu i cynku. Regularne stosowanie tego suplementu diety to jeden z najlepszych sposobów na wzbogacenie swojego jadłospisu w składniki odżywcze, których nasz organizm potrzebuje do prawidłowego funkcjonowania. Dlatego też mówi się, że spirulina hawajska podnosi komfort życia, między innymi poprawiając samopoczucie i ogólną kondycję zdrowotną.

Spirulina – jaka dawka w codziennym stosowaniu?

W celu uzupełnienia diety w składniki odżywcze należy przyjmować 4 gramy suplementu na dobę. Daje to około 8 tabletek spiruliny na dobę. Zawsze jednak należy zapoznać się z zalecanym stosowaniem, które podaje producent na opakowaniu. Spirulina hawajska daje efekty suplementacji już po około dwóch tygodniach. Po upływie tego czasu powinniśmy już poczuć lepsze samopoczucie, zwiększoną energię i ogólną kondycję zdrowotną.

 

 

Fot. Spirulina (tabletki) od KenayAG

Podziel się
Następny artykuł

Japońscy naukowcy dowiedli, że tempo spożywania posiłków ma wpływ na powstawanie zaburzeń zdrowotnych charakterystycznych dla zespołu metabolicznego n... czytaj dalej