Reklama
SERCE TWOICH RODZICÓW POD KONTROLĄ 24/7 DZIĘKI KARDIOTELE

Od teraz Twoi bliscy mogą mieć opiekę kardiologiczną przez 24h, czyli zapis EKG i opiekę personelu medycznego przez telefon. Podczas zdalnej konsultacji EKG, lekarz zaleci odpowiednią dawkę leku oraz wezwie pogotowie w razie złego samopoczucia Seniora. Dowiedz się więcej!

Dlaczego dorosłe dzieci powinny kontrolować pracę serca u swoich rodziców?

Statystycznie, osoby w średnim wieku nie mają poważnych problemów ze zdrowiem – owszem, zdarzają nam się dolegliwości, urazy, choroby, ale nasz organizm sobie z nimi radzi. Ludzie starsi, mający mniejszą wydajność organizmu oraz słabszą zdolność regeneracji, coraz częściej zapadają na choroby układu krążenia, szybciej się męcząc i tracąc cenną energię każdego dnia. Serce może wiele powiedzieć o kondycji Seniora, dlatego tak ważne są badania EKG.

Czekanie na wizytę u kardiologa, stracony czas, brak specjalistów

Nawet jeśli Seniorzy w porę zorientują się, ze coś złego dzieje się z ich sercem, to na właściwie wykonane badanie EKG, diagnozę i wdrożenie odpowiedniego leczenie niestety będą musieli poczekać - czas oczekiwania na wizytę u kardiologa wynosi 8 miesięcy.

Usługa Kardiotele, może to zmienić – jest ona odpowiedzią na deficyt specjalistów, długie kolejki oraz drogie wizyty prywatne. Całodobowy monitoring serca sprawdzi się u wszystkich starszych osób, które z różnych powodów powinny regularnie kontrolować pracę swojego serca.

Szczególną uwagę na Kardiotele powinni zwrócić uwagę dzisiejsi 30- czy 40-latkowie, których rodzice często cierpią na choroby serca. Zdalny monitoring serca, opieka specjalistów 24/7 to duże wsparcie dla dzieci, które pragną odpowiednio zadbać o serca starszych rodziców potrzebujących opieki oraz zapewnienia bezpieczeństwa.

Sprawdź szczegóły na www.kardiotele.pl

Zdalny monitoring EKG –na czym polega?

Główne korzyści w skrócie:

  • natychmiastowa, fachowa pomoc lekarska,

  • stały monitoring i kontakt z personelem medycznym bez konieczności wychodzenia z domu,

  • możliwość wykonywania badań EKG oraz konsultacji bez żadnych limitów (non stop, o każdej porze)

  • błyskawiczna diagnoza i pomoc w wezwaniu karetki pogotowia.

Zdalny monitoring EKG, najprościej mówiąc, to wykonanie badania EKG za pomocą niewielkiego aparatu EKG, który mieści się w kieszeni – wystarczy nacisnąć guzik, a zapis pracy serca zostanie za pomocą sieci GSM (jak w telefonie) przesłany do lekarzy dyżurujących całodobowo w Centrum Telemedycznym – następnie możliwa jest konsultacja z doświadczoną kadrą medyczną, która ma wgląd w kartę medyczną Pacjenta, znając poprzednie wyniki, schorzenia oraz przyjmowane leki. Podczas telekonsultacji, doświadczony lekarz dokonuje analizy zapisu pracy serca, zaleca modyfikację leczenia i/lub diety, a w razie zagrożenia życia – wzywa karetkę pogotowia.

,Kardiotele umożliwia zdiagnozowanie aktualnego zagrożenia pacjenta i, co jest niezwykle ważne, właściwe pokierowanie dalszym jego leczeniem. Wielu chorym stwarza poczucie większego bezpieczeństwa - dotyczy to pacjentów z napadowymi arytmiami, z napadowym miotaniem przedsionków, samotnych lub mieszkających odlegle od cywilizacji - mówi prof. dr hab. n. med. Maria Trusz-Gluza, kardiolog.

Kardiotele, czyli zdalny monitoring EKG przez 24h/7 to usługa medyczne dla tych osób, które chcą zadbać o serca swoich rodziców. To choroby serca są najczęstszą przyczyną zgonów w Polsce. Nasza profesjonalna kadra medyczna posiada długoletnie doświadczenie w zdalnym opisywaniu badań EKG oraz całodobowym konsultowaniu Pacjentów za pomocą rozwiązań, jakie niesie telemedycyna. (Autor: Telemedycyna Polska)

Kto powinien szczególnie kontrolować swoje serce?

Stały monitoring EKG zalecany jest szczególnie dla osób, które cierpią na: chorobę niedokrwienną serca, miażdżycę, arytmię serca, cukrzycę czy nadciśnienie. Kontrolę serca za pomocą częstych badań EKG zaleca się również osobom, które ze względu na przebyte schorzenia i operacje muszą regularnie sprawdzać swój stan: po przeszczepie serca, z rozrusznikiem, by-passami i po innych zabiegach na sercu.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej? Wejdź na www.kardiotele.pl i zamów Kardiotele (możesz bezpłatnie testować usługę przez 14 dni):

Podziel się
Następny artykuł

Statystycznie zawał serca częściej dotyczy mężczyzn, jednak kiedy wystąpi już u kobiety, bywa, że ma ona mniejsze szanse na jego przeżycie. Dlaczego? czytaj dalej