Reklama
Rejestracja dziecka online

Bycie  młodą Mamą i młodym Tatą, poza ogromnym szczęściem, wiąże się również z ciągłym brakiem czasu. Od teraz można zdobyć kilka dodatkowych chwil, dzięki nowej usłudze, która daje możliwość zarejestrowania dziecka online - bez wizyt w urzędzie. 

Profil zaufany i kilka minut – to wszystko czego potrzeba, by zarejestrować narodziny dziecka online. Nowa usługa ruszyła 1 czerwca 2018 r.

Na zarejestrowanie narodzin dziecka rodzice mają 21 dni od dnia wystawienia karty urodzenia. Do tej pory mieli tylko jedną opcję – wizyta w urzędzie. Od 1 czerwca mają wybór – pędzić do urzędu czy spędzić ten czas z Maluszkiem. 

Rejestracja w 5 krokach

Krok 1: oświadczasz, że jesteś matką/ojcem dziecka

Krok 2: sprawdzasz poprawność swoich danych, wprowadzasz dane drugiego rodzica

Krok 3: wpisujesz dane dziecka

Krok 4: wybierasz adres zameldowania dziecka i sposób, w który chcesz odebrać dokumenty (elektronicznie – skrzynka na ePUAP, osobiście, pocztą tradycyjną)

Krok 5: podgląd wniosku i… podpis (Profilem Zaufanym).

Odpis aktu urodzenia, w zależności od wybranej przez Ciebie opcji, zostanie przesłany w wersji papierowej lub elektronicznej. Razem z nim otrzymasz powiadomienie o nadanym numerze PESEL oraz zaświadczenie o zameldowaniu.

Źródło: gov.pl

Podziel się
Następny artykuł

Od 1 stycznia 2019 roku wszystkie placówki medyczne mają obowiązek prowadzenia elektronicznej dokumentacji medycznej. Niezależnie więc, czy prowadzisz... czytaj dalej