Reklama
Program profilaktyki chorób odtytoniowych (w tym POChP)

Dobre wieści dla osób palących papiersoy.  Teraz możecie skorzystać z programu profilaktyki chorób odtytoniowych i zadbać o swoje zdrowie! Wszystko to za sprawą Programu Profilaktyki Chorób Odtytoniowych, który jest finansowany przez Narodowy Fundusz Zdrowia.

Etap podstawowy adresowany jest do osób powyżej 18. roku życia palących papierosy, w tym – w zakresie diagnostyki POChP (przewlekłej obturacyjnej choroby płuc) – do kobiet i mężczyzn pomiędzy 40. a 65. rokiem życia:
• którzy nie mieli wykonanych badań spirometrycznych w ramach programu profilaktyki POChP w ciągu ostatnich trzech lat,
• u których nie zdiagnozowano wcześniej, w sposób potwierdzony badaniem spirometrycznym, przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, przewlekłego zapalenia oskrzeli lub rozedmy.
Etap specjalistyczny adresowany jest do osób uzależnionych od palenia tytoniu, skierowanych z etapu podstawowego programu realizowanego przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej lub z oddziału szpitalnego oraz zgłaszających się bez skierowania.

Sprawdź, gdzie możesz bezpłatnie wykonać badania

Źródło: NFZ

Podziel się
Następny artykuł

Program skierowany jest do osób w 35, 40, 45, 50 oraz 55 roku życia, u których nie została dotychczas rozpoznana choroba układu krążenia i które w ok... czytaj dalej