Reklama
Piękna skóra na wiosnę

Zima nie jest najłatwiejszym okresem dla naszej skóry. Zmienne temperatury, poddawanie sztucznemu ogrzewaniu i zimny wiatr mogą jej poważnie zaszkodzić. Do tego nie zawsze wiemy, jak pielęgnować ją w zależności od pory roku, co może przynieść naprawdę opłakane efekty. Gdy jednak zima odejdzie w zapomnienie, możemy pomóc naszej skórze wrócić do pełnego zdrowia. Pomóc mogą oczywiście kosmetyki, ale warto również oddać się w ręce specjalistów, którzy za pomocą laserowego fotoodmładzania skóry przywrócą jej naturalne piękno. W gabinetach medycyny estetycznej można ponadto uzyskać przydatne porady, jak zadbać o skórę, zgodnie z jej indywidualnymi potrzebami.

Fotoodmładzanie laserem Icon MaxG

Innowacyjny zabieg laserowy Icon Palomar MaxG to urządzenie, które w ekspresowym tempie pomaga odzyskać młody wygląd twarzy i szyi. Laser wykorzystywany jest także w kuracji profilaktycznego leczenia pękających naczynek oraz trądziku różowatego. Lekarze sięgają także po niego, redukując blizny, rozstępy, przebarwienia, rumień czy zmiany rubinowe. Seria krótkich zabiegów daje zadowalające efekty - skóra jest odmłodzona, świeża i gładka. Wyrównuje się jej koloryt, a przebarwienia znikają.

Jak usuwane są przebarwienia i rozstępy?

Urządzenie MaxG wykorzystuje fototermolizę, za pomocą której regeneruje zwiotczałą skórę, wyrównując przy tym jej koloryt. Laser wysyła do skóry wiązkę fali dostosowanej do zaabsorbowania przez hemoglobinę. Każda z wiązek w postaci energii świetlnej zamienia się w naczynkach w ciepło. To powoduje błyskawiczne odparowanie wody, co z kolei powoduje koagulację białek – naczynie ulega obkurczeniu, zasuszeniu i wchłonięciu. Sąsiednie tkanki pozostają nienaruszone, dzięki czemu pacjent bardzo szybko może wrócić do normalnej aktywności. Sam zabieg trwa zresztą zaledwie kilka-kilkanaście minut. Eksperci warszawskiej Kliniki Miracki przyznają, że chętnie polecają zabieg swoim pacjentkom, ze względu na jego małą inwazyjność i skuteczność. Dzięki dużej precyzji urządzenia kuracja jest też w pełni bezpieczna. Najlepsze efekty uzyskuje się po wykonaniu 3-5 powtórzeń.

Fotoodmładzanie nie jest dla każdego

Każdy zabieg ingerujących w nasze tkanki posiada różne przeciwwskazania. Laserowe odmładzanie skóry, mimo niskiej inwazyjności, odradzane jest:

  •  w trakcie infekcji bakteryjnych lub wirusowych,
  • osobom mającym opaloną skórę lub po użyciu samoopalaczy,
  • diabetykom,
  • osobom z uszkodzoną skórą,
  • w przypadku skłonności do bliznowców,
  • w przypadku nowotworu skóry,
  • osobom nadwrażliwym na światło lasera lub przyjmującym antybiotyki i zioła światłouczulające, takich jak: nagietek, dziurawiec, skrzyp,
  • 4 tygodnie po zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu,
  • kobietom w ciąży.

Lekarz po wykonanym zabiegu informuje o sposobach ochrony skóry. Może pojawić się opuchlizna lub zaczerwienienie, dobrze wówczas łagodzić objawy, stosując okłady chłodzące oraz kremy łagodzące. Wszelkie dolegliwości powinny ustąpić od 2 do 24 godzin po zabiegu.

Nie tylko wiosną

Warto podkreślić, że gabinety medycyny estetycznej mają sposoby dbania o skórę nie tylko wiosną. Szeroki wachlarz usług daje możliwość przywrócenia jej pierwotnego piękna przez cały rok. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie internetowej Kliniki Miracki, mającej możliwość laserowego fotoodmładzania skóry.

Podziel się
Następny artykuł

Od 40 do 60 proc. osób po 40. roku życia jest zaatakowanych przez nużeńce – niewielkie pajęczaki z rzędu roztoczy, które mogą wywołać chorobę skóry zw... czytaj dalej