Reklama
Na czym polega odtrucie alkoholowe?

Jest to terapia farmakologiczna polegająca na oczyszczeniu organizmu ze szkodliwych toksyn. Wraz z usuwaniem toksycznych substancji pacjent otrzymuje odpowiednie dawki elektroników, wapnia, glukozy oraz innych mikroelementów, które przyspieszają przywrócenie osobie leczonej pełniej sprawności. Ile trwa taki proces?

Jego długość jest uzależniona zarówno od stanu fizycznego pacjenta jak też od jego kondycji psychicznej. W trakcie leczenia organizm pacjenta jest cały czas monitorowany. Robimy to po to, aby na bieżąco kontrolować dawkowanie leków oraz suplementów diety wspomagających regenerację. Wszystkie te części składowe terapii są bardzo istotne przy osiągnięciu powodzenia takiego przedsięwzięcia.

Czym grozi leczenie się na własną rękę?

Próby odstawienia alkoholu na własną rękę zwykle kończą się między innymi bólami głowy oraz mięśni. W wielu przypadkach spotykane są również problemy ze skokami ciśnienia, kołataniem serca czy zaburzeniem snu. Zdarza się też tak, że pacjent ma napady agresji lub stany lękowy. Mogą pojawić się także nudności, biegunka, a nawet wymioty. Dość często osoba próbująca wygrać z nałogiem jest stale rozdrażniona i sfrustrowana. Aby tego uniknąć konieczne jest poddanie się profesjonalnie przeprowadzonej terapii odtrucia alkoholowego, w które skład wchodzi także opieka psychologiczna.

Dzięki temu pacjent ma gwarancję, że leczenie odbędzie się w komfortowych warunkach pod opieką wykwalifikowanych specjalistów. Poza tym tego typu terapia jest też w pełni bezpieczna. Pamiętaj, nigdy nie jest za późno by zacząć się leczyć. Osoby, które nie podejmą się leczenia zwykle umierają. Właśnie dlatego tak ważne jest podjęcie tej kluczowej decyzji o rozpoczęciu terapii. Ta z pozoru drobna decyzja będzie miała wpływ na resztę Twojego życia. Dzięki nam znowu poczuje się wolny lub wolna od nałogu i będziesz mógł lub mogła realizować swoje marzenia.

Co trzeba zrobić, żeby rozpocząć terapię?

Przede wszystkim musisz skontaktować się z naszym ośrodkiem, możesz to zrobić przez formularz znajdujący się na stronie Ośrodek Uzależnienia od Alkohlu i Narkotyków Pniowiec lub telefonicznie pod numerem +48 510 510 491. Pamiętaj o tym, że nie jest ważne w jakim stanie obecnie jesteś. Nie przejmuj się również opinią swojego otoczenia, jeżeli jest negatywnie nastawione do tego typu terapii. Teraz liczysz się tylko Ty i Twój powrót do zdrowia oraz pełni sił. Jesteśmy po to, aby pomóc Ci podjąć walkę o Twoją przyszłość. Nasz ośrodek dysponuje wieloma ciekawymi atrakcjami, które umilą Tobie czas spędzony podczas terapii.

Do Twojej dyspozycji będzie między innymi sauna, basen, a także pokój wypoczynkowy z kominkiem oraz zielone okolice sprzyjające odpoczynkowi i relaksowi. Wszystko po to byś czuł lub czuła się tutaj jak najlepiej. Przekonaj się już dziś jak wiele warte jest Twoje życie i od razu umów się na terapię. Nie czekaj dłużej! Pamiętaj jak wiele ryzykujesz i co tak naprawdę jest dla Ciebie ważne!

Podziel się
Następny artykuł

Badania i praktyka pokazują, że duży wpływ na rozwój emocjonalny, intelektualny, moralny i społeczny dziecka ma codzienne czytanie. Wystarczy 20 minut... czytaj dalej