Reklama
Na czym polega masaż Kobido i kto powinien z niego skorzystać?

Masaż Kobido jest często nazywany niechirurgicznym liftingiem twarzy. Mówi się, że to jedna z najstarszych i najbardziej skomplikowanych technik masażu na całym świecie! To bardzo intensywny zabieg, który działa na głębokie struktury skóry. Dzięki niemu skóra jest znacznie mocniejsza, jak i można ją lepiej odżywiać. Ten zabieg jednak ma również inne zalety. Na czym polega, dla kogo jest polecany i czemu stał się tak popularny? Dowiedz się!

Etapy masażu Kobido

Masaż Kobido jest dużo lepszy niż inne masaże twarzy, ponieważ działa na dużo głębszych warstwach skóry i mięśni, a to wszystko możliwe jest ze względu na intensywność zabiegu i zastosowanie zaawansowanych technik.

Rozpoczyna się od masażu tkanek głębokich, który odbywa się bez olejku. Wykonuje się go głównie po to, aby zniwelować napięcie mięśniowe (wygładzić zmarszczki mimiczne). Krótko mówiąc - ten etap przebiega ,,na sucho”.

Następnie przechodzi się do głębokiego relaksu. Jest to ważna części masażu, której zadaniem jest zniwelowanie napięcia i stresu i poprawa krążenia, co przekłada się na lepszy koloryt skóry. Kolejnym etapem jest drenaż limfatyczny, którego celem jest poprawa przepływu chłonki oraz zmniejszenie obrzęków i opuchlizny.

Zdecydowanie najbardziej intensywną częścią masażu jest kolejny etap - liftingujący. Podczas niego wykonuje się intensywne ruchy perkusyjne, podszczypywanie, podbieranie. Ten zabieg ma na celu poprawę owalu twarzy. Ostatnim już elementem zabiegu jest stymulacja konkretnych punktów znajdujących się na twarzy wpływających na pracę danego mięśnia.

Zalety masażu Kobido

Omawiany masaż Kobido ma mnóstwo zalet, wśród których największe znaczenie ma to, że jest to zabieg, który:

  • oczyszcza skórę z toksyn, martwych komórek i zanieczyszczeń,
  • rozluźnia napięcia mięśniowe,
  • zmniejsza opuchliznę,
  • spłyca zmarszczki mimiczne,
  • przyczynia się do wolniejszego starzenia się skóry,
  • poprawia krążenie krwi i limfy,
  • regeneruje mięśnie,
  • podnosi owal twarzy,
  • eliminuje stres,
  • łagodzi uciążliwe bóle głowy.

Z jaką częstotliwością należy wykonywać masaż Kobido?

Efekty masażu Kobido zazwyczaj są widoczne już po pierwszym zabiegu. Jednak osobom, którym zależy na jak najlepszych wynikach, zalecamy wykonanie serii zabiegów. Nie ma żadnych ograniczeń wiekowych co do tego zabiegu. Można go wykonać zarówno u młodszych, jak i u starszych osób. U tej pierwszej grupy osób będzie miał działanie prewencyjne i pomoże zachować elastyczną i jędrną skórę, zaś w przypadku osób starszych - zmniejszy widoczność nieestetycznych zmarszczek, ujędrni i wygładzi skórę oraz podniesie owal twarzy.

Komu polecany jest masaż Kobido?

Masaż Kobido jest polecany osobom, które chcą cieszyć się młodym wyglądem, lecz nie są do końca przekonane do inwazyjnych zabiegów kosmetycznych. Na taki zabieg powinny zdecydować się osoby, u których pojawiły się zmarszczki i pierwsze oznaki starzenia się skóry. Dzięki takiemu zabiegowi skóra zostanie odżywiona, ujędrniona i zyska efekt liftingu. To także idealna propozycja dla tych, którzy na co dzień zmagają się ze stresem - masaż to doskonała opcja, by móc całkowicie się zrelaksować. Wskazaniami są również: bruksizm, migrena opuchlizna pod oczami oraz napięcia mięśniowe.

Jednak trzeba pamiętać, że nie w każdej sytuacji można zdecydować się na masaż Kobido. Istnieje szereg przeciwwskazań do takiego zabiegu. Przeciwwskazaniem jest wysoka temperatura, stany zapalne skóry, rany bądź otarcia oraz nieleczone nadciśnienie tętnicze. Co więcej, osoby, które wcześniej korzystały z pewnych zabiegów kosmetycznych, muszą zachować odstęp czasowy przed wykonaniem masażu Kobido - np. po zabiegu botoksu należy odczekać dwa tygodnie.

Ile kosztuje masaż Kobido?

Za masaż Kobido musimy zapłacić od 100 do nawet 250 złotych za 60 minut. Wiele zależy od tego, w jakim mieście zdecydujemy się na wykonanie zabiegu. Należy również pamiętać, że po wykonanym zabiegu warto też stosować samodzielnie techniki masażu twarzy, by utrzymać efekty. W tym celu zastosowanie znajdują takie kosmetyki jak przede wszystkim jak krem nawilżający i serum.

Podziel się
Następny artykuł

Zastosowanie równolegle dwóch nowoczesnych leków w ramach terapii skojarzonej jest szansą dla chorych na walkę z zaawansowaną, dającą przerzuty postac... czytaj dalej