Reklama
Młodsza twarz bez skalpela – czy to możliwe?

 

Opadające policzki, podwójny podbródek czy głębokie bruzdy nosowo-wargowe to oznaki starzenia, które prędzej czy później pojawiają się u większości kobiet. Do niedawna jedynym sposobem ich korekcji były bolesne zabiegi chirurgiczne. Na szczęście dzięki rozwojowi medycyny estetycznej mamy obecnie dostęp do bardzo skutecznych i jednocześnie mało inwazyjnych sposobów liftingu twarzy. O jednej z metod poprawy wyglądu twarzy bez skalpela – niciach liftingujących, opowiada ekspert medycyny estetycznej z Kliniki Neonia.

 W jaki sposób działają nici liftingujące?

Są to specjalne rozpuszczalne nici odznaczające się doskonałą biokompatybilnością, czyli korzystnym wpływem na tkanki w ludzkim organizmie. Ich działanie wynika przede wszystkim z faktu, że zawierają substancje stymulujące przebudowę skórę właściwej. Takie oddziaływanie na głębokie partie skóry jest niezbędne do uzyskania trwałych efektów liftingujących. Do nieinwazyjnej korekty twarzy wykorzystuje się między innymi nici PDO, czyli nici wykonane z polidioksanonu. Jest to specjalne syntetyczne włókno, którego właściwości i wpływ na organizm człowieka są doskonale poznane. Wchłanialne nici chirurgiczne z polidioksanonu od lat stosuje się bowiem w chirurgii. Po wprowadzeniu pod skórę takie nici stają się solidnym rusztowaniem dla tkanek. Stymulują także syntezę włókien kolagenowych i elastynowych, czyli składników macierzy międzykomórkowej kluczowych dla utrzymania elastyczności i jędrności skóry. Inny typ nici liftingujących stanowią nici PLLA. Są one wykonane z kwasu polimlekowego, który jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie. Podobnie jak nici PDO wzmacniają strukturę skóry, a długofalowo zwiększają wydzielanie związków takich jak kwas hialuronowy i kolagen.

- Kiedy warto poddać się zabiegowi z użyciem nici liftingujących?

Na lifting twarzy z użyciem nici warto zdecydować się wtedy, gdy zauważymy u siebie niekorzystne zmiany w wyglądzie twarzy świadczące o procesach starzenia skóry. Problemy, z którymi najczęściej borykają się klientki naszej kliniki, to opadające policzki, opadające brwi, podwójny podbródek, wiotka skóra i głębokie bruzdy. Te niedoskonałości z doskonałym efektem poddają się właśnie korekcie z użyciem nici PDO lub nici polimlekowych.

- Jak wygląda zabieg liftingu twarzy z wykorzystaniem nici?

Przed zabiegiem zawsze powinna odbyć się konsultacja z lekarzem medycyny estetycznej. Pozwala ona na ustalenie, jakie są potrzeby klientki, a także na omówienie ważnych kwestii medycznych jak choćby przeciwwskazania. Do tych należą między innymi infekcje skóry, ciąża, karmienie piersią i zaburzenia krzepnięcia krwi. W zależności od lokalizacji i oczekiwanych rezultatów specjalista dobiera odpowiedni typ nici, a następnie delikatnie wprowadza je pod skórę. Sama procedura jest krótka, bo trwa od 15 do 45 minut. Ponieważ miejsca iniekcji nie mogą być przypadkowe, zabieg powinien być wykonywany tylko przez doświadczoną osobę. W trosce o naturalny efekt odmładzający uwzględnia się na tym etapie między innymi przebieg naturalnych linii napięcia skóry.

- Czy taki lifting twarzy jest bolesny?

Zabieg z nićmi liftingującymi nie należy do bolesnych procedur. Żeby zapewnić klientce maksimum komfortu, przed rozpoczęciem procedury nakłada się krem znieczulający. Natomiast po zabiegu pomocne są zimne okłady na twarz. Nieprzyjemne doznania takie jak obrzęk czy zaczerwienienie są tylko przejściowe i ustępują samoistnie.

- Jak długo trzeba czekać na rezultaty nici liftingujących i jak długo się one utrzymują?

Nici liftingujące dają natychmiastowe efekty, ponieważ już samo ich wprowadzenie powoduje wzmocnienie szkieletu, na którym opiera się skóra. Dodatkowo w kolejnych dniach rozpoczynają się korzystne procesy przebudowy skóry takie jak synteza kolagenu i elastyny. Co istotne, efekty takiego jednorazowego zabiegu są bardzo trwałe, bo utrzymują się nawet 2-3 lata.

- Gdzie warto wykonać zabieg z nićmi liftingującymi?

Przede wszystkim wybierajmy gabinety, w których lifting przeprowadzany jest przez doświadczoną kadrę i z wykorzystaniem certyfikowanych nici. To może uchronić nas przed powikłaniami takimi jak reakcje alergiczne i zakażenia, jak również przed rozczarowaniem efektami zabiegu.

Artykuł powstał we współpracy z https://neonia.com.pl/

Podziel się
Następny artykuł

Choć z problemem zbyt wczesnego łysienia spotyka się coraz więcej panów, a i znaczna liczba kobiet narzeka na nadmiar wypadających włosów to wciąż nie... czytaj dalej