Reklama
Jedyny taki dzień w życiu, czyli organizacja wesela marzeń.

O własnym ślubie i weselu marzy każdy człowiek. No, może niektórzy nie marzą, a raczej rozsądnie myślą o tym wydarzeniu. Niezależnie od podejścia do tematu ślub i wesele, to uroczystości niecodzienne, podniosłe, a przede wszystkim wymagające włożenie znacznych sił i kosztów w organizację. Marzenia nie mają granic i nic nie kosztują – gdy nadchodzi moment przekucia ich w rzeczywistość czasem boleśnie rozbijają się o realia otaczającego nas świata. Czy organizacja wesel rodem z marzeń jest w ogóle możliwa?

Ślub i wesele – od czego zacząć przygotowania?

Katalog czynności i zadań związanych z organizacją ślubu i wesela jest listą licznych zadań rozłożonych w czasie, a ich stopień trudności zależy od pomysłów młodych. 
Od czego zacząć? Pierwszy krok w przygotowaniu wesela jest mocno osadzony w realiach: najpierw trzeba ustalić budżet. Dla jednych będzie to odpowiedź na pytanie: „Ile chcemy przeznaczyć na wesele?”, dla innych kwestia: „Na jaki wydatek możemy sobie pozwolić?”

Organizacja wesela - logistyczne puzzle nie dla każdego

Ustalenie ram kosztowych pozwala na podjęcie dalszych działań. Za najważniejsze uznaje się zarezerwowanie sali. Znalezienie obiektu spełniającego wymogi powierzchni, lokalizacji, wyposażenia, oferty gastronomicznej, noclegowej, parkingowej i tym podobnych nie należy do łatwych. Normą jest rezerwowanie sal ślubnych z dwuletnim wyprzedzeniem.
Po sali kolej na ustalenia w USC i w kościele. Można również zorganizować ślub humanistyczny – to propozycja dla tych, którzy świeckiej ceremonii chcą nadać wyjątkowego, personalizowanego charakteru. Ze względu na to, że śluby humanistyczne nie mają w Polsce umocowania prawnego, związek trzeba formalnie zarejestrować przed urzędnikiem USC (można to zrobić tylko w obecności świadków po weselu lub przed).

Reszta, czyli:
• muzyka (zespół, DJ),
• fotograf, filmowanie, 
• menu, tort,
• zaproszenia, 
• transport, 
• stroje, 
• obrączki,
• kwiaty, 
• dekoracje, 
• upominki i atrakcje dla gości,


i jeszcze dziesiątki innych zadań można rozplanować do realizacji na kolejne miesiące i tygodnie poprzedzające ślub. 
Jeśli mamy dość sił i determinacji jest duża szansa, że nasze wesele będzie wyjątkowe. A jeśli nie - może warto rozważyć opcję zlecenia usługi profesjonalnej firmie?

Konsultanci ślubni – profesjonalna organizacja uroczystości


Zawód konsultanta ślubnego w Polsce jest stosunkowo młodą profesją. Jedak zapotrzebowanie na tego rodzaju usługi jest jednak tak duże, że firm zajmujących się organizowaniem ślubów i wesel jest coraz więcej. 
Zamówienie organizacji wesela może dotyczyć tylko części elementów składowych uroczystości, na przykład wynajmu sali, poczęstunku, noclegów, oprawy muzycznej, ale może obejmować całość niczym bogaty pakiet all inclusive.

Organizacja ślubu na zlecenie, czy samodzielna – co wybrać?


Konsultant weselny rozpoczyna swoją pracę od poznania oczekiwań zleceniodawców. Kolejnym krokiem jest rozpisanie harmonogramu działań organizacyjnych na cały okres czasu – im bliżej daty wydarzenia, tym określenie zadań bardziej szczegółowe i precyzyjne. Jeśli para młoda chce dokonać jakich zmian, wprowadzić nowy element, to konsultant natychmiast dokonuje korekt harmonogramu. Parze młodej pozostaną formalności urzędowe czy kościelne, zatwierdzanie proponowanych przez konsultanta rozwiązań oraz zadbanie o swój ubiór i wygląd w dniu ślubu. Pomoc w organizacji znajdziecie pod adresem https://passionforwedding.pl/

Firmy organizujące wesela mają przewagę nad amatorami jeśli chodzi o wiedzę i umiejętności w zakresie logistyki - dla profesjonalistów to kolejne impreza, jakich wiele już za nimi, więc przewidywanie każdego szczegółu, każdej nieprzewidzianej okoliczności mają opanowane do perfekcji. Dla kogoś, kto sam - zazwyczaj po raz pierwszy, organizuje własny ślub i wesele ogarniecie całości może być trudne, nie dziwi więc to, że nie da się uniknąć mniejszych lub większych wpadek czy niedociągnięć.
Organizacja wesela na zlecenie daje komfort psychiczny i fizyczny – młodzi i ich rodzice zaoszczędzą sobie nerwów, niepotrzebnych złych emocji, zmęczenia. Wypoczęci, zadowoleni w dniu ślubu powiedzą sobie TAK, a po cudownym weselu nie będą mieć wyboru – pozostanie im żyć długo i szczęśliwie.

Podziel się
Następny artykuł

Lato jest pełne słońca, a słońce zapewnia syntezę witaminy D3 w organizmie. Jednak z nastaniem jesieni temperatury spadają i obniżeniu ulega również c... czytaj dalej