Reklama

Wielu z nas uważa, że alergia to kichanie, katar i zapuchnięte oczy, ale jak przetrwać alergię bez kataru? Tradycyjna alergia zwykle pojawia się, gdy przyroda budzi się do życia. Wówczas na otwartych przestrzeniach dochodzi do uwalniania się pyłków. Ich wysokie stężenie powoduje chroniczny katar, zaczerwienienie oczu i nosa oraz obrzęk śluzówek. Pomocne są wtedy, dostępne w aptekach, środki przeciwhistaminowe, ograniczające skutki alergii. Działają blokując histaminy i wiążą je z odpowiednimi receptorami. Oprócz powyższej, najbardziej popularnej i znanej alergii, występuje także alergia, bez objawów. Jest to dziwna przypadłość, bowiem to alergia bez kichania. Wydaje się to być jakąś medyczną anomalią, ale w rzeczywistości, chodzi o alergię opóźnioną, czyli alergię IgG zależną.

Jak przetrwać alergię bez kataru – czyli wszystko O ALERGII Igg zależnej

Alergia IgG zależna, nazywana  jest alergią utajoną bądź też opóźnioną. Zazwyczaj jest diagnozowana i leczona przy pomocy diety eliminacyjno – rotacyjnej oraz terapii probiotykowej. Nie jest to typowa alergia. To alergia bez kataru. Nie daje ona także żadnych innych objawów, charakterystycznych dla tej przypadłości. Objawy alergii występują w tym przypadku, po 1 – 3 tygodni od spożycia posiłku, który powoduje uruchomienie przekaźników zapalnych. Czasem przez wiele miesięcy prowadzone są  badania w kierunku określenia, na jakiego typu pokarmy dana osoba jest uczulona. Metoda prób i błędów wymaga czasu i poświecenia.

Do typowych objawów tego rodzaju alergii należą:

  • spore zmęczenie, mocne osłabienie, bez jakiejkolwiek przyczyny,
  •  dolegliwości układu pokarmowego: biegunki, wzdęcia, bóle brzucha, zaparcia,
  • bóle migrenowe,
  • problemy ze skórą: wysypki, atopowe zapalenie skóry, rumień,
  • duże odchylenia w dobowej masie ciała – rano ważymy 50 kilogramów, a wieczorem już 54 kg.

Alergia pokarmowa IgG-zależna daje także szereg innych, trudnych do jednoznacznej diagnostyki symptomów, które należy dokładnie zbadać i ocenić . Co ważne, alergia tego typu jest nabyta i można się jej pozbyć. Brak składników, uczulających w diecie likwiduje przykre dolegliwości. Uważa się, że przyczyną tego typu alergii jest postęp cywilizacyjny, czynniki środowiskowe, higienizacja naszego życia  oraz przetworzona żywność.

Pamiętajmy, że każda, nieleczona alergia poważnie wpływa na jakość i komfort życia oraz prowadzi do rozwoju innych dolegliwości.

Podziel się
Następny artykuł

W ostatnich latach w Europie ponad dwukrotnie zwiększyła się liczba osób cierpiących na alergie. Liczba naturalnych alergenów nie zwiększyła się, ale... czytaj dalej