Reklama
Jak pozbyć się zmarszczek na dekolcie?

Skóra w okolicach dekoltu i na szyi jest niezwykle delikatna i wrażliwa. To, dlatego już nawet w bardzo młodym wieku mogą na niej pojawić się widoczne zmarszczki i bruzdy. Na zmarszczki na dekolcie narażone są przede wszystkim osoby często i długo zażywające kąpieli słonecznych, palące papierosy oraz nie dbające o właściwą pielęgnację. Występuje u nich szybka utrata jędrności, zwiotczenie i rogowacenie naskórka. Przez to, że na szyi i dekolcie występuje niewiele gruczołów łojowych, to skóra nie ma, jak się zregenerować. Czy to oznacza, że na zmarszczki na dekolcie nie ma skutecznego sposobu? Otóż nie. Dla współczesnej medycyny estetycznej nie ma bowiem rzeczy niemożliwych.

Skąd się biorą zmarszczki na dekolcie?

Na zmarszczki na dekolcie pracujemy już od bardzo młodych lat. Garbienie się czy czytanie ze spuszczoną głową powoduje powstawanie i pogłębianie się poziomych bruzd. Jako przyczyny zmarszczek na dekolcie wymienia się również spanie na wysokiej poduszce, podpieranie się rękami o brodę lub szyję, promieniowanie słoneczne, klimatyzację, papierosy brak odpowiedniego nawilżenia organizmu, gwałtowne odchudzanie się. Nie można też zapominać, że czas pojawiania się zmarszczek jest w dużej mierze kwestią genetyki. Wydaje się, że walka z bruzdami na szyi i dekolcie musi zostać przegrana. Jak jednak przekonują specjaliści z warszawskiej kliniki Miracki, powstawaniu zmarszczek na dekolcie nie warto się biernie przyglądać. Skórę w tej okolicy można poddawać zabiegom opóźniającym starzenie się naskórka, a także nie zapominać o odpowiedniej pielęgnacji.

Naszyjnik Wenus na szyi

Zmarszczki na szyi i dekolcie pojawiają się poziomymi bruzdami, które medycyna estetyczna nazywa naszyjnikiem Wenus. Poznać można je po tym, że wyraźnie odcinają się na szyi. W przypadku, gdy zauważy się u siebie tzw. naszyjnik Wenus, warto działać od razu z dużą inwazyjnością. Domowe sposoby na zmarszczki na szyi nie będą już skuteczne. Kremy, ćwiczenia czy dieta mogą być tylko wsparciem dla medycyny estetycznej.

Czym jest „skóra indyka”?

Zmarszczki na szyi i dekolcie mogą też przybrać formę tzw. skóry indyka. Najczęściej pojawia się ona u pań, które gwałtownie straciły na wadze. Skóra indyka to nadmiar tkanki, która opada. Gromadzi się ona w okolicach podbródka i szyi. Aby usunąć zwiotczałą skórę z szyi, konieczna jest redukcja tłuszczu.

Domowe sposoby na zmarszczki na dekolcie

O ile zmarszczki na dekolcie nie są zbyt duże, to można stosować na nie domowe sposoby. Pozwalają one spłycić bruzdy i optycznie poprawić wygląd okolic szyi i dekoltu. Profilaktyka oraz sposoby na pozbycie się zmarszczek na szyi rekomendują:

  • Chronienie szyi i dekoltu przed słońcem poprzez nakładanie kremów z filtrem,
  • Codziennie nawilżanie skóry kremami, które przeznaczone są do twarzy,
  • Regularne stosowanie peelingów złuszczających, najlepiej drobnoziarnistych,
  • Wykonywanie ujędrniających masaży,
  • Ćwiczenia mięśni szyi.

Zabiegi medycyny estetycznej na zmarszczki na dekolcie

Bez względu na to, czy problemem są zmarszczki pionowe na szyi, indycza szyja czy siateczka zmarszczek na dekolcie pomocą w usunięciu niedoskonałości urody jest laseroterapia. W warszawskiej klinice Miracki skorzystać można z zabiegów wykonywanych nowoczesnym laserem Genesis V. Usuwa on zmarszczki, a dodatkowo zamyka pęknięte naczynka, redukuje blizny oraz zaczerwienienia. W czasie zabiegu wykorzystywana jest wiązka światła lasera, która bio stymuluje skórę, wnika w nią głęboko, zmieniając strukturę i stymulując do produkcji kolagenu. Sprawia to, że już jeden zabieg laserem przywraca skórze jednolity koloryt, napięcie i gładkość. Optymalne rezultaty osiąga się jednak po 4-6 seriach zabiegu.  Osiągnięte efekty utrzymują się przez kilka miesięcy. Dla trwałego podtrzymania rezultatu zaleca się powtarzanie procedury co 6-12 miesięcy.

Jak przygotować się do usunięcia zmarszczek laserem?

Laserowe usuwanie zmarszczek przeprowadza się na oczyszczonej skórze. Nie można stosować go na świeżo opalonej skórze, u osób pod wpływem alkoholu, z ranami otwartymi nowotworem skóry, dysplazją i zmianami pigmentacyjnymi nieznanego pochodzenia, makijażem permanentnym, tatuażem, metalowymi lub elektronicznymi implantami. Więcej o laserowym usuwaniu zmarszczek nie tylko z szyi i dekoltu można dowiedzieć się na https://klinikamiracki.pl/

 

 

Podziel się
Następny artykuł

Począwszy od 25. roku życia skóra traci co roku 1 proc. kolagenu. Po 60. roku życia produkcja białka ustaje prawie całkowicie. Można jednak spowolnić... czytaj dalej