Aktualne badania w Twoim województwie
Przemysł kosmetyczny obejmuje medycynę estetyczną, aby zaoferować bardziej skuteczne i nowoczesne rozwiązania w zakresie pielęgnacji skóry. Radiofrekwencja mikroigłowa jest jednym z najnowszych zabiegów przeciwstarzeniowych.
Technologia ta polega na jednoczesnym perforowaniu skóry i poddawaniu jej działaniu fal o częstotliwości radiowej. Radiofrekwencja jest wysoce skuteczną metodą stymulowania naturalnych procesów regeneracyjnych skóry, a także jej odmładzania. Zabieg może być stosowany zarówno na ciało, jak i na twarz, co czyni go niezwykle uniwersalnym.
Na czym polega radiofrekwencja mikroigłowa (RF)?
Radiofrekwencja mikroigłowa łączy w sobie dwie metody. Specjalna głowica nakłuwa skórę wieloma mikroigłami jednocześnie i emituje fale radiowe, które są kierowane w dane miejsce. W przypadku głębszych zmian głowica może sięgnąć nawet 3 mm w głąb skóry właściwej.
Mikronakłucia to malutkie ranki, które pobudzają zdolność skóry do samoleczenia. Fale radiowe podgrzewają skórę i powodują obkurczanie się włókien kolagenowych. Jest to natychmiastowy efekt napinający skórę, który stymuluje produkcję nowych włókien. Więcej informacji na temat całego zabiegu można znaleźć tutaj - https://klinikamurano.com/oferta/kosmetologia/radiofrekwencja-mikroiglowa-warszawa/.
W jakim celu stosuje się RF?
Radiofrekwencja może być stosowana do poprawy jakości skóry poprzez jej napinanie, stymulację tworzenia nowego kolagenu i elastyny oraz zagęszczanie skóry. Efektem tego będzie wyprostowanie, wypełnienie zmarszczek i podniesienie skóry.
Wykonanie jest kluczowe dla bezpieczeństwa tego zabiegu. Minusem radiofrekwencji kontaktowej jest to, że może być trudno kontrolować głębokość penetracji. Zależy to od wielu czynników. Tego typu urządzenie nie jest przeznaczone do leczenia skóry. Okazuje się, często, że urządzenie wpływa również na tkanki tłuszczowe pod skórą. Podczas gdy krótkoterminowe wyniki są doskonałe, w dłuższej perspektywie mają odwrotny efekt. Ponieważ tkanka tłuszczowa zostaje rozpuszczona, twarz zapada się. Wiele osób uważa, że tkanka tłuszczowa może zostać zredukowana poprzez zabieg radiofrekwencji. Tak jest w przypadku terapii odchudzających z wykorzystaniem radiofrekwencji kontaktowej. Chociaż nie jest to popularny zabieg, może być stosowany do konturowania ciała poprzez redukcję tkanki tłuszczowej. Nie jest jednak zalecana w przypadku twarzy, ponieważ zanik tej tkanki może prowadzić do utraty rysów twarzy.
Rozwinięciem omawianej technologii jest radiofrekwencja mikroigłowa. Jedną z jej zalet jest to, że mamy większą kontrolę nad tym, które tkanki są podgrzewane. Nie ma ryzyka zaniku tkanki tłuszczowej.
Dla kogo przeznaczona jest radiofrekwencja mikroigłowa?
Z radiofrekwencji mikroigłowej mogą korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabieg ten przeznaczony jest dla osób, których skóra wymaga wygładzenia, ujędrnienia i poprawy tekstury. To także świetne rozwiązanie dla osób, które chcą zredukować tkankę tłuszczową w niektórych miejscach, usunąć cellulit, a także napiąć skórę po gwałtownej utracie wagi lub ciąży. W osób wieku od 25 do 55 lat widać najlepsze rezultaty. Osoby starsze mogą także osiągnąć wspaniałe rezultaty, jeśli zastosują serię zabiegów o większej intensywności.
Zabieg radiofrekwencji mikroigłowej poprawia kształt twarzy i redukuje zmarszczki. Skóra jest jędrniejsza, bardziej elastyczna i sprężysta. Cera jest bardziej jednolita, pory są mniej widoczne, a przebarwienia znikają.
Zabiegi na ciało mogą wygładzić wygląd cellulitu i rozstępów, a także zmniejszyć wiotkość skóry na ramionach, nogach, brzuchu i skórze nad kolanami.
Oto pytanie, które co roku zadaje sobie całe grono pacjentów korzystających z operacji plastycznych. czytaj dalej