Reklama
Jak działa serum do twarzy z witaminą C?

Serum do twarzy to coraz popularniejszy kosmetyk. Duże zainteresowanie nim wynika ze skuteczności preparatu. To, jakie będzie on wykazywał działanie, zależy od składników aktywnych zawartych w preparacie. Substancją, którą bardzo często spotykamy w serum do twarzy, jest witamina C. Jak ona działa i kto powinien sięgać po serum do twarzy z witaminą C?

Czym jest serum z witaminą C?

Serum z witaminą C to kosmetyk o silnych właściwościach pielęgnacyjnych. Wynika to z tego, że kosmetyk działa wszechstronnie na skórę. Jego wysoka skuteczność jest efektem tego, że w serum do twarzy znajdują się składniki aktywne w bardzo wysokim stężeniu. Dzięki temu mogą one lepiej wniknąć w skórę i lepiej na nią działać.

Kto może stosować serum z witaminą C?

Serum do twarzy z witaminą C dostępne na perfumeria.pl/collections/pielegnacja-twarz-aktywatory-serum  to kosmetyk, po który sięgnąć może każda kobieta. Kosmetyk ten można stosować bez względu na typ skóry, a także wiek. Po serum do twarzy z witaminą C powinno się sięgnąć, jeśli od kosmetyku oczekuje się rozjaśnienia i poprawienia kolorytu skóry. Co więcej, witamina C zawarta w serum będzie również działać odmładzająco i hamująco w zakresie pojawiania się oznak starzenia się skóry. Takie rezultaty osiągnie się, aplikując kosmetyk systematycznie i regularnie.

 

                           

 

Jak działa serum do twarzy z witaminą C?

Działanie serum z witaminą C jest wszechstronne. Kosmetyk pozwala rozświetlić skórę i uzyskać jej lepszy koloryt. Takie działanie ucieszy przede wszystkim kobiety, które borykają się ze zmęczoną, poszarzałą skórą, a także panie z cerą dojrzałą. Będą one zadowolone również z tego, że witamina C wykazuje własności anti agagin. W praktyce oznacza to spłycenie zmarszczek oraz pobudzenie organizmu do zwiększonej syntezy kolagenu. Jego zwiększona produkcja ujędrnia i uelastycznia skórę, a tym samym pomaga walczyć z widocznymi oznakami starzenia.

Kolejne działanie serum to zmiejszenie przebarwień tych wywołanych promieniowaniem słonecznym, a także zmianami trądzikowymi. Zmniejszenie plam i przebarwień następuje po ok. 30 dniowej kuracji serum z witaminą C. Regularne stosowanie kosmetyku będzie też chronić skórę przed niekorzystnym działaniem wolnych rodników i promieni słonecznych.

 

                         

 

Jak stosować serum z witaminą C?

Serum z witaminą C można włączyć do codziennej pielęgnacji cery. Stosować można je bez względu na porę roku - witamina C nie uwrażliwia skóry na słońce, a wręcz przeciwnie. Serum nakładać powinno się raz dziennie -rano lub wieczorem, zawsze na oczyszczoną twarz. Przy wieczornej pielęgnacji na serum można nałożyć krem, który wzmocni działanie kosmetyku.

 

Podziel się
Następny artykuł

Prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging: "popularność medialna lekarza medycyny estetycznej nie świadczy o jego umiejętnościach... czytaj dalej