Reklama
Jak dbać o zęby, aby zawsze zachwycać pięknym uśmiechem?

Piękne, zdrowe i zadbane zęby są jednym z kluczowych wyznaczników naszej atrakcyjności. Aby zawsze cieszyć się ujmującym uśmiechem, o zęby należy prawidłowo dbać na co dzień – nie wystarczy bowiem od czasu do czasu odwiedzić dentystę, wyleczyć ubytki i przeprowadzić czyszczenie, aby mieć zawsze piękny uśmiech. Bardzo ważnym elementem dbania o niego jest bowiem codzienna profilaktyka, czyli zabiegi i działania, które systematycznie prowadzimy w zaciszu domowej łazienki. Oto, co należy robić, aby dbać o zęby, jak profesjonalny dentysta w Krakowie!

Jak często myć zęby? Jakich produktów i akcesoriów używać?

Każdy dentysta w Krakowie zaleca, aby myć zęby przynajmniej dwa razy dziennie, to jest rano i wieczorem. Jeśli jednak zależy nam na posiadaniu białych, zadbanych zębów, warto wdrożyć nawyk mycia zębów po każdym posiłku. O takie działania powinny pokusić się szczególnie osoby, które na co dzień spożywają kawę, herbatę, czerwone wino oraz inne, barwiące napoje. Częstsze sięganie po szczoteczkę i pastę do mycia zębów jest zalecane także osobom palącym.

Oprócz standardowych akcesoriów, do których należą pasta do zębów z fluorem i szczoteczka o twardości włosia dopasowanej do stanu naszych dziąseł i szkliwa, warto korzystać także z dodatkowych narzędzi, które pomogą nam w dokładniejszym zadbaniu o zęby. Są to m. in. nici dentystyczne, za pomocą których dokładnie wyczyścimy przestrzenie międzyzębowe, irygatory, a także płyn do płukania jamy ustnej, który zapewni nam świeży oddech oraz pozwoli lepiej zatroszczyć się o higienę zębów i całej jamy ustnej.

O zęby szczególnie powinny dbać osoby noszące aparat ortodontyczny. W ich przypadku nie sprawdzi się bowiem samo, nawet najdokładniejsze szczotkowanie zębów, gdyż resztki pokarmów mogą zalegać za aparatem. Podczas leczenia ortodontycznego warto więc zaopatrzyć się w specjalne wyciorki i inne akcesoria przeznaczone do higieny aparatu ortodontycznego.

 

                                

 

Profilaktyka w gabinecie. Jak często odwiedzać swojego dentystę?

Oprócz działań podejmowanych codziennie w zaciszu domowej łazienki, warto wdrożyć także nawyk regularnych wizyt w gabinecie. Przegląd stomatologiczny dentysta w Krakowie najczęściej łączy z zabiegami higienizacyjnymi, które systematycznie wykonywane gwarantują nam piękny i zdrowy uśmiech każdego dnia. Do zabiegów z zakresu higienizacji zaliczają się m. in. piaskowanie, skaling i fluoryzacja – wszystkie możemy wykonać podczas jednej wizyty w gabinecie, po przeglądzie stomatologicznym.

Jak często umawiać się na wizyty kontrolne w gabinecie dentystycznym? Osoby zdrowe, które nie mają większych problemów z uzębieniem i właściwie dbają o swoje zęby w domu, powinny odwiedzać dentystę co ok. 6-12 miesięcy. Taka częstotliwość pozwala ocenić, czy nasze działania są wystarczające, a jeśli okaże się, że coś jest nie w porządku, wyeliminować problem na wczesnym etapie jego rozwoju. Częstotliwość wizyt kontrolnych w przypadku osób mających problemy z zębami, warto natomiast ustalić indywidualnie ze swoim dentystą.

Wsparcia merytorycznego na potrzeby artykułu udzieliła klinka DentoCentrum – Twój dentysta Kraków.

 

Podziel się
Następny artykuł

W przypadku poważnych uszkodzeń zęba, takich jak głębokie próchnice, infekcje lub urazy, leczenie kanałowe jest jedną z najczęściej stosowanych proced... czytaj dalej