Reklama
Innowacyjne leczenie nowotworów

Nowotwór trzustki i wątroby to choroby, które nie tylko trudno zdiagnozować, a tym samym – są trudne do wyleczenia. Nie wynaleziono jeszcze uniwersalnego i skutecznego leku na raka. Jednakże coraz częściej pojawiają się innowacyjne metody, które przedłużają życie chorym pacjentom.

Nowotwory to jedna z najczęstszych przyczyn zgonów ludzi na całym świecie. Każdego roku na raka umiera nawet 8 milionów ludzi! Naukowcy i lekarze ciągle poszukują nowych rozwiązań i metod, które pomogą zwalczyć tą ciężką chorobę.

Jedną z najbardziej nowoczesnych metod leczenia raka jest NanoKnife. To elektryczny nóż, który dzięki swojej precyzji jest niezwykle skuteczną bronią w walce z nowotworami. Najczęściej stosuje się go w przypadku bardzo trudnych przypadkach, gdzie rak jest klasyfikowany jako nieoperacyjny. Zaliczają się do niego nowotwór prostaty, nerek, trzustki, wątroby czy jelit.

Jest on wprost niezbędny wszędzie tam, gdzie rak jest w trudnych do leczenia miejscach. Podczas zabiegu naczynia krwionośne i nerwy nie ulegają zniszczeniu, więc jest to bezpieczna metoda.

NanoKnife – jak działa?

Operacja z użyciem Nanoknife to niezwykle precyzyjna procedura. Polega na wprowadzeniu w obręb guza elektrod, które w mikrosekundowych odstępach czasu emitują precyzyjnie impulsy elektryczne o bardzo wysokim napięciu.

Ma to za zadanie zniszczyć błony komórek rakowych, przy czym sąsiadujące, zdrowe komórki są w zupełności bezpieczne. Zabieg przeprowadza się w znieczuleniu ogólnym. Trwa on od kilku do kilkunastu minut. Pacjent już po kilku dniach może opuścić oddział chirurgiczny, ponieważ okres powrotu do zdrowia jest bardzo szybki.

Operacja NanoKnife dostępna w Lublinie!

Lublin to już siódme miasto, w którym pacjenci mogą skorzystać z tej innowacyjnej metody leczenia. Na swoim koncie mają już operacje raka trzustki z przerzutami do wątroby. Operacja niestety nie jest refundowana przez NFZ i pacjenci muszą ją pokrywać z własnej kieszeni.

W Polsce jest tylko kilka placówek, w których wykonuje się zabiegi z NanoKnife. Są wykonywane przez doświadczonych lekarzy z największą precyzją. Wśród tych nielicznych miejsc znajduje się Żagiel Med, przy ul. Tetmajera. To szpital, który jest największą prywatną inwestycją w służbie zdrowia w Polsce wschodniej.

To prawdziwa szansa dla osób z chorobą nowotworową!

Więcej informacji: https://zagielmed.pl/nanoknife/kontakt/

Podziel się
Następny artykuł

We wszystkich grupach wiekowych w Polsce, także wśród osób młodych, przybywa zachorowań na czerniaka, złośliwy nowotwór skóry – alarmują eksperci. czytaj dalej