Reklama
Dlaczego warto nosić aparaty ortodontyczne?

Aktualnie nie brakuje osób, które chętnie zapisują się na wizytę do takiego fachowca, jak ortodonta. Co powoduje, że Polacy wybierają tego typu specjalistów? Jakie aspekty się do tego przyczyniają w największym stopniu? O tym można dowiedzieć się po przeczytaniu poniższego artykułu.

Bardzo dużo osób ma zamiar nosić aparaty ortodontyczne, ponieważ to szansa na to, aby po prostu posiadać piękny, elegancki uśmiech. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać do tego, że jest to szczególnie bardzo ważne w dzisiejszych czasach. Odpowiedni uśmiech, którego się nie wstydzimy, ma wpływ na naszą pewność siebie oraz samoocenę... Osoby z brzydkimi lub żółtymi zębami mają na tym punkcie często rozmaite kompleksy. Przekłada się to na problemy nie tylko w życiu prywatnym, ale również zawodowym...

Co jeszcze powoduje, że Polacy wybierają takiego fachowca, jak ortodonta? Należy pamiętać, że proste zęby wpływają również na odpowiedni stan naszej jamy ustnej. W jaki sposób? Na pewno każdy ma świadomość, że krzywo rosnące zęby często zachodzą jeden na drugi... To powoduje, że trudno jest dostać się szczoteczką do wszystkich zakamarków naszej jamy ustnej. To sprzyja próchnicy i innym problemom jamy ustnej. Kłopoty ze zgryzem nierzadko powodują również problemy w aspekcie komunikacji. Takie osoby na przykład często seplenią w trakcie wypowiadania rozmaitych słów itp. Odpowiednio prowadzone leczenie przy użyciu aparatu ortodontycznego, a także płytek, wyciągów itp. pozwala to wszystko krok po kroku eliminować.

Dużo osób zastanawia się, jak długo muszą być noszone aparaty ortodontyczne. Tak naprawdę nie ma jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Wszystko zależy od indywidualnego przypadku. Jakie są tutaj najważniejsze czynniki? Między innymi wiek pacjenta, ponieważ w przypadku starszych leczenie idzie wolniej. To jednak nie oznacza, że dorośli nie mogą zdecydować się na wizytę u takiego specjalisty, jak ortodonta. Warto również wspomnieć o takich aspektach, jak skala wady zgryzu. Niektórzy mają wyłącznie krzywe zęby. Inni dodatkowo na przykład wysuniętą szczękę do przodu itp. Jest chyba jasne, że w tym drugim przypadku leczenie potrwa dłużej. Na pewno trzeba uzbroić się w cierpliwość, ponieważ zazwyczaj aparaty ortodontyczne są noszone minimum 2 lata.

Podziel się
Następny artykuł

Piękne, zdrowe i zadbane zęby są jednym z kluczowych wyznaczników naszej atrakcyjności. czytaj dalej