Reklama
Dlaczego warto chodzić do psychiatry?

W XXI wieku coraz więcej osób boryka się z problemami natury psychicznej. Tego typu schorzenia nie powinny być nigdy bagatelizowane, bowiem bez poświęcenia im należytej uwagi mogą ulec pogłębieniu.

Kiedy warto skorzystać z leczenia psychiatrycznego?


W przypadku, gdy stan psychiczny wymaga pomocy psychiatry, nie wolno się wahać i należy niezwłocznie udać się na leczenie. W gabinecie pacjent spotka się ze zrozumieniem oraz chęcią pomocy, a wdrożona terapia powinna pomóc. Sama decyzja o wizycie u psychiatry nie należy do łatwych, jednakże często jest to zalecenie lekarza rodzinnego czy psychologa. Do psychiatry warto pójść, gdy pojawią się np. nagłe zmiany nastroju, zmiany w relacjach z rodziną oraz innymi ludźmi - mowa tutaj u unikaniu kontaktów towarzyskich - czy trudności z zaakceptowanie nowej sytuacji. Jeżeli często pojawia się smutek, bezradność, nerwowość, niezwłocznie należy udać się do psychiatry. Nadużywanie alkoholu, narkotyków czy leków to także powody, żeby zapisać się na wizytę do specjalisty. Psychiatra powinien pomóc wyleczyć większość problemów natury psychicznej.

Jakie choroby można leczyć w gabinecie psychiatrycznym?


Należy pamiętać, że psychiatra dobiera leczenie indywidualnie do każdego pacjenta. Warto podkreślić, że liczba chorób, z którymi styka się ten specjalista, jest bardzo szeroka. Psychiatrzy najczęściej leczą takie choroby jak:
- depresja
- nerwica
- zaburzenia psychiczny, emocjonalne, a także zaburzenia osobowości
- choroba afektywna dwubiegunowa
- uzależnienia
- zaburzenia odżywiania
- psychozy oraz manie
- myśli samobójcze
- zespół stresu pourazowego

Więcej porad znajdziecie na https://psychiatra-pruszkow.pl/

Jak wygląda pierwsza wizyta w gabinecie psychiatrycznym?


Dla wielu osób wizyta u psychiatry wiąże się z dość dużym stresem. Warto pamiętać o tym, żeby się jej nie obawiać. Psychiatra na pierwszej wizycie przeprowadzi wywiad z pacjentem. Przebieg rozmowy może dotyczyć różnych kwestii - wszystko zależy od zgłaszanych problemów. Specjalista od chorób psychicznych będzie chciał poznać relacje rodzinne pacjenta, jego przebieg edukacji, życie uczuciowe, a także stan zdrowia fizycznego. Ponadto pojawią się pytania dotyczące jakości snu czy apetytu.

Podziel się
Następny artykuł

Muzykoterapia pozytywnie wpływa na stan sprawności funkcjonalnej u osób z chorobą Parkinsona – uważa terapeutka dr Anna Bukowska. Chodzi m.in. o ćwicz... czytaj dalej