Reklama
Dla kogo indywidualna dieta przez internet?

Kiedy warto skorzystać z usług dietetyka online? Poznaj zalety takiego rozwiązania?

Dieta drogą po zdrowie

Dieta to nie tylko sposób na zrzucenie zbędnych kilogramów, ale przede wszystkim świadome dobieranie spożywanych produktów. Wyróżnia się ogromną liczbę różnego rodzaju diet, uwzględniających styl życia, preferencje oraz stan zdrowia danej jednostki.

Coraz modniejsze jest także promowanie zdrowego odżywiania, którego założeniem jest unikanie produktów mocno przetworzonych, nasyconych zbędnymi składnikami chemicznymi. Takie podejście stanowi podstawę do dbania o swój organizm, jego stan fizyczny, ale również poziom energii i samopoczucie.

Stosowanie diety to dla jednych konieczność, wynikająca z choroby, dla innych droga do szczupłej sylwetki lub sposób na długie życie w zdrowiu. Dietetyk online jest wsparciem dla każdego, kto niezależnie od przyczyn, chce o siebie zadbać.

Kiedy warto skonsultować się z dietetykiem?

  • Chcesz schudnąć, poprawić wygląd swojego ciała. Odpowiednio ułożona dieta odchudzająca jest kluczem do sukcesu. Praktykowane długotrwałe głodówki mogą prowadzić nawet do skrajnych niedoborów składników odżywczych w organizmie. Dodatkowo przy regularnym odmawianiu sobie ulubionych posiłków, łatwo o powrót do dawnych nawyków i efekt jojo. Zadaniem dietetyka jest ułożenie Ci menu, które zaspokoi głód, zapotrzebowanie organizmu, a przy tym usatysfakcjonuje Twoje kubki smakowe.
  • Dbasz o swoje zdrowie. Niektórzy dochodzą do tego momentu, gdy dopada ich jakaś przypadłość, inni z wiekiem. Trwała zmiana nawyków żywieniowych niesie wiele korzyści dla Twojego organizmu.
  • Chorujesz, przez co musisz wykluczyć lub ograniczyć spożywanie niektórych pokarmów. Wiele osób bagatelizuje zalecenia lekarskie, bo nie potrafią zrezygnować z ulubionych potraw lub nie mają pomysłu, czym je zastąpić. Jadłospis dostarczony od dietetyka uwzględni wszystkie Twoje potrzeby i zalecenia medyczne.
  • Jesteś sportowcem i zależy Ci na jak najlepszych wynikach. Dobra dieta pomoże Ci osiągnąć pożądane proporcje między zawartością tłuszczu i mięśni w ciele. Jednocześnie możesz liczyć na większy przypływ energii i lepszą kondycję.
  • Chcesz poprawić swoje samopoczucie. Problemy ze snem, zmęczenie, uczucie ciężkości, trudności z koncentracją, pamięcią, wszystko to mogą być objawy złej diety. Zmiana przyzwyczajeń żywieniowych i oczywiście ruch bywają w wielu przypadkach skutecznym rozwiązaniem.

Dieta przez internet, czyli zalety korzystania z usług dietetyka online

Dobry specjalista jest w stanie ułożyć zbilansowany plan dietetyczny na podstawie szczegółowego wywiadu, który może zostać przeprowadzony za pośrednictwem telefonu, poczty elektronicznej lub Skype'a.

Korzystając z usług gabinetu Alsand, możesz mieć pewność, że Twoja dieta zostanie dostosowana do Twoich preferencji smakowych, a przede wszystkim do stanu zdrowia. Przed ułożeniem planu żywieniowego, zostaniesz poproszony o przesłanie wyników badań lekarskich, listy produktów, których nie lubisz oraz leków, jakie na co dzień zażywasz.

Dietetyk online to osoba, która nie spotyka się z Tobą oko w oko, lecz mimo tego robi wszystko, by poznać Cię jak najlepiej i wspierać na drodze do osiągnięcia celu. W przypadku jakichkolwiek pytań, czy wątpliwości, w każdej chwili trwania Twojej diety, masz możliwość dopytania lub poproszenia o radę. Dietetyk online to także Twój motywator, któremu zależy na tym, by wesprzeć Cię w chili słabości, ale przede wszystkim, który stara się ułożyć Twój jadłospis tak, byś nie odbierał diety, jako serii wyrzeczeń. Proponowane posiłki są smaczne, kolorowe, sycące, a przy tym pełne witamin i wartości odżywczych.

Dzięki możliwości kontaktu wirtualnego nie musisz dojeżdżać do gabinetu specjalisty. To niesamowita wygoda dla osób zapracowanych, posiadających małe dzieci lub mieszkających w niewielkich miejscowościach, z których dojazd do miasta bywa czasochłonny i kosztowny.

Korzystając z usług dietetyka online, zwykle możesz liczyć na niższą cenę. Specjalista nie musi do niej doliczać kosztów najmu gabinetu, dojazdów i ewentualnego dodatkowego personelu.

Podziel się
Następny artykuł

To, w jakim tempie organizm spala kalorie, czyli jak szybki ma metabolizm, zależy od kliku czynników. Jednym z nich jest płeć: panowie znacznie szybci... czytaj dalej