Reklama
Czy operacja powiek jest niebezpieczna?

Operacja powiek to jeden z najpopularniejszych zabiegów chirurgii plastycznej. Na czym polega wspomniana operacja? Kto powinien rozważyć poddanie się zabiegowi?

Blepharoplastyka to operacja powiek, której celem jest uzyskanie efektu napiętej skóry, likwidacja zmarszczek (tzw. „worków pod oczami”) bądź też powiększenie lub zmniejszenie zagięcia powiekowego. Warto dodać, że opisywany zabieg nie zlikwiduje zmarszczek zlokalizowanych wokół oczu (tzw. „kurzych łapek”). Jeśli więc twoim celem jest kompleksowe odmłodzenie górnej części twarzy, to rozważ możliwość połączenia operacji powiek z plastyką czoła, skroni, całej twarzy bądź też zastrzykami z toksyny botulinowej (czyli botoxu). Niekiedy w roli dopełnienia opisywanego zabiegu wykorzystywane są wypełniacze tkankowe.

Kto powinien rozważyć poddanie się operacji powiek?

Blepharoplastyka wykonywana jest głównie u osób dojrzałych (ok. 50 roku życia), które posiadają znaczny nadmiar skóry na powiekach bądź też tzw. „worki pod oczami”. Zbyt duża ilość skóry zgromadzonej w okolicach oczu sprawia, że twarz wygląda na zmęczoną i dużo starszą, niż jest w rzeczywistości. Warto dodać, że operacje powiek wykonywane są zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn. W przypadku pań przyczyną zabiegu są z reguły względy natury estetycznej. Zupełnie inaczej jest w wypadku mężczyzn. Zdecydowana większość panów podejmuje decyzję o operacji w momencie, gdy opadająca na oczy skóra uniemożliwia normalne funkcjonowanie np. przeszkadza w noszeniu okularów optycznych, utrudnia patrzenie.

Czy operacja powiek jest bezpieczna?

Operacja powiek jest zabiegiem bezpiecznym pod warunkiem, iż zostanie poprzedzona konsultacją ze specjalistą, który wyrazi zgodę na jej przeprowadzenie. Podczas wspomnianej konsultacji pacjent powinien powiadomić lekarza o regularnie zażywanych lekach oraz dolegliwościach, z jakimi się zmaga (m.in. choroby, alergie). Dzięki temu specjalista będzie w stanie ocenić jego stan zdrowia i tym samym podjąć decyzję o przeprowadzeniu (lub wstrzymaniu się przed przeprowadzeniem) operacji. Konieczne jest również wykonanie kompletu badań. Więcej informacji znajdziesz na https://www.lineacorporis.pl/operacje-plastyczne-dla-kobiet/plastyka-powiek

Wśród badań niezbędnych do wykonania przed operacją wymienić należy:

Badanie grupy krwi,
Morfologię z rozmazem,
OB,
Układ krzepnięcia (APTT, INR, PT, wskaźnik Quicka).
Dodatkowo, w przypadku planowanego zastosowania znieczulenia ogólnego, należy wykonać także:

Badanie poziomu elektrolitów,
Glikemię na czczo,
HBs,
HCV,
EKG (dla osób po 50 r. ż.)
Naturalnie niezwykle ważny jest również wybór kliniki, w której zostanie przeprowadzony zabieg. Jeśli szukasz godnego polecenia miejsca, to przysłowiowym strzałem w dziesiątkę może okazać się Linea Corporis. Linea Corporis to w pełni profesjonalna klinika chirurgii plastycznej, zlokalizowana na terenie Warszawy.

Podziel się
Następny artykuł

Młody wygląd dłoni i dekoltu zapewnić mogą zabiegi z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego i podczerwieni. Na czym polega zabieg? czytaj dalej