Aktualne badania w Twoim województwie
Niestety z wiekiem stan zdrowia się pogarsza i zmienia się nasze dotychczasowe życie. Dlatego musimy wprowadzić kilka innowacji, które ułatwią nam dalsze funkcjonowanie. Coraz częstszym problemem staje się słabszy słuch, a najpopularniejszym jego rozwiązaniem są aparaty słuchowe. Te niewielkie urządzenia wymagają odpowiedniego zasilania. Musimy więc pamiętać, że bez właściwych baterii się nie obejdziemy. Co warto wiedzieć na ich temat?
Jak działają baterie do aparatów słuchowych?
Warto pamiętać, że baterie do aparatów słuchowych przeszły ogromną przemianę. W przeszłości stosowano baterie z zwartością rtęci, a obecnie największą popularnością cieszą się cynkowo-powietrzne bezrtęciowe. Te drugie są zdecydowanie bardziej bezpieczne dla środowiska i działają w oparciu o bardzo proste zasady. Powietrze dostaje się przez małe otwory znajdujące się obudowie baterii, a następnie łączy się z cynkiem tworząc tlenek cynku. W ten sposób właśnie powstaje energia. Warto też pamiętać, że baterie do aparatów słuchowych zabezpieczone są nalepką ochronną, dzięki której do tego procesu dochodzi w odpowiednim momencie. Musimy więc pamiętać, aby przed włożeniem baterii usunąć ją. Dzięki temu zyskamy pewność, że urządzenie będzie sprawnie działać. Doskonałej jakości baterie do aparatów słuchowych można kupić na: https://goenergia.pl/k/baterie/do-aparatow-sluchowych/10-pr70/.
Zakładanie baterii w aparacie słuchowym
Nie możemy zapominać, że prawidłowe włożenie baterii do aparatu słuchowego jest bardzo istotne. W przeciwnym razie może on nie spełniać swojego zadania. Przede wszystkim nie możemy zapominać o tym, aby zdjąć nalepkę naklejoną na baterię, zanim włożymy ją do aparatu. Następnie należy zaczekać minutę aż zacznie ona w pełni działać. Warto też pamiętać, że działanie baterii w aparacie słuchowym niczym się nie różni od innych. Dlatego musimy się upewnić, że plus i minus znajdują się po właściwych stronach. Natomiast, gdy pojawią się problemy z zamknięciem urządzenia, to należy się upewnić, że baterie zostały prawidłowo włożone. Zdarza się, że wszystkie czynności zostały wykonane prawidłowo, a aparat nadal nie działa. W tej sytuacji należy się upewnić, że w komora baterii nie została zabrudzona.
Odpowiednie przechowywanie
Kolejnym ważnym etapem jest prawidłowe przechowywanie baterii do aparatów słuchowych. Jeżeli o tym zapomnimy, to mogą pojawić się liczne problemy przy prawidłowym działaniu urządzenia. Przede wszystkim ważne jest miejsce, w którym przechowywane są baterie. Nie może w nim być za ciepło ani za zimno, więc należy unikać skrajnych temperatur. Najbezpieczniejsza temperatura dla baterii wynosi od 10 do 25 stopni Celsjusza. Trzeba też je trzymać z dala od dzieci, gdyż mogłyby zostać połknięte lub spowodować zagrożenie w innych sposób. Należy również pamiętać o prawidłowym wyjmowaniu z urządzenia. Jeżeli się rozładują, należy je wyciągnąć od razu. W ten sposób unikniemy wycieku elektrolitu i puchnięcia baterii, a tym samym uszkodzeniu komory baterii. Jeżeli będziemy przestrzegać tych wszystkich zasad, to zapewnimy sprawność urządzenia przez długi czas.
Starość zazwyczaj definiuje się wiekiem metrykalnym (kalendarzowym), przyjmując, że zaczyna się ona w momencie ukończenia 65 roku życia. Czy tak jest... czytaj dalej