Reklama
5 rzeczy, których nie wiesz o zabiegu falami radiowymi na twarz

Rynek medycyny estetycznej jest dziś rozwinięty na tyle, że co chwile pojawiają się nowe, rewolucyjne metody walki z objawami starzenia się. Szczególnie mocno warto przyjrzeć się zabiegom na twarz, po której najczęściej dość łatwo określić, ile ktoś ma lat i jak dobrze o siebie dba. Jednym z polecanych zabiegów są fale radiowe na twarz. Sprawdź, co warto o nim wiedzieć!

 

Co to są fale radiowe i dlaczego stosuje się je w zabiegach na twarz?

Radiofrekwencja to zabieg z użyciem fal radiowych w Warszawie, która dzięki wysokiej częstotliwości, po podaniu do tkanek podskórnych, ma zdolności rozbijania tkanki tłuszczowej. Podczas takiego procesu zlokalizowane są komórki zwiotczałe, pokryte cellulitem i tłuszczem. Następnie urządzenie wykorzystujące fale radiowe dobiera odpowiedni program. Wysokie częstotliwości doprowadzają do rotacji cząsteczek wody (tak zwanej wewnętrznej polaryzacji). Wytwarza się wtedy tarcie oraz ciepło. Temperatura komórek podnosi się do 48 stopni Celsjusza. Dochodzi wtedy do obkurczenia kolagenu i stymulacji produkcji nowego. Dzięki falom radiowym przyspieszony zostaje metabolizm, a komórki tłuszczowe zaczynają się zmniejszać. Takie działanie fal radiowych daje pożądane przez wszystkich efekty - zmniejszenia cellulitu, obwodów, modelowania skóry twarzy i ciała.

Fale radiowe na twarz - dla kogo są przeznaczone?

Jest to zabieg dedykowany każdemu, kto chce poprawić wygląd swojej twarzy czy ciała. Fale radiowe mają zastosowanie w modelowaniu owalu twarzy, wyszczuplaniu jej czy redukowaniu drugiego podbródka. Pierwsze efekty są widoczne od razu, więc zabieg spodoba się osobom niecierpliwym. Najlepsze rezultaty pojawią się jednak trochę później, bo po około trzech miesiącach. Zabieg warto wykonywać w cyklu trzech-czterech, co około dwa tygodnie. Pozwoli to uzyskać najlepsze wyniki wyszczuplenia i ujędrnienia twarzy.

Zalety zabiegu falami radiowymi na twarz, o których nie wiecie

Zaletami tego zabiegu, podobnie jak innych bezskalpelowych metod liftingu skóry, jest bezinwazyjność i bezbolesność. Trwa maksymalnie godzinę, po której zauważymy już widoczną poprawę napięcia skóry i zmniejszenia obwodów. Co ważne, fale radiowe podczas zabiegów niszczę tylko tkankę tłuszczową, nie uszkadzają naczyń krwionośnych, mięśni czy innych zdrowych komórek, np. nerwowych. Zaletą jest brak okresu rekonwalescencji, praktycznie od razu możemy wrócić do kontynuowania codziennych zajęć. Metoda fal radiowych daje w trakcie trwania przyjemne ciepło, pozwala się zrelaksować w oczekiwaniu na odmianę wyglądu naszej twarzy.

 

Uderz falami radiowymi w drugi podbródek

Większość sprawdzonych centrów medycyny estetycznej w Warszawie oferuje zabiegi falami radiowymi jako skuteczną metodę walki z drugim podbródkiem. Urządzenia opierające swoje działanie na radiofrekwencji, dokładnie lokalizują i niszczą komórki tłuszczowe nawet w delikatnych miejscach, takich jak szyja i twarz. Dzięki swojej skuteczności są więc chętnie wykorzystywane do poprawienia owalu twarzy i redukcji nadmiaru tłuszczu z szyi.

Do fal radiowych jest wiele głowic

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że do zabiegów falami radiowymi wykorzystuje się kilka różnych głowic, w zależności od tego, na jakim obszarze chcemy działać i jakie efekty uzyskać. Każda w nieco inny sposób oddziałuje na tkanki i skórę, co daje dużo możliwości. Lekarz po konsultacji z pacjentem dobierze głowicę tak, by uzyskać jak najlepsze rezultaty. Jeśli na przykład chce ujędrnić i wymodelować skórę twarzy może sięgnąć po głowice Unilarge czy Bipolar. Gdy zaś zależy nam na redukcji tkanki tłuszczowej, lepiej sprawdzi się głowica UltraFace. Jej zadaniem jest naprzemienne ogrzewanie i chłodzenie tkanek tłuszczowych, a w konsekwencji ich rozbijanie.

Najważniejsze jednak, że fale radiowe są bezpieczne i skuteczne w walce o jędrną, wymodelowaną twarz.

 

 

 

 

 

 

 

 

Podziel się
Następny artykuł

Piękne i zadbane włosy to nie tylko marzenie kobiet, ale i bolączka wielu mężczyzn. Kłopotliwe wypadanie włosów, a często także uporczywe łysienie mo... czytaj dalej