Reklama
Reklama
Piekary Śląskie: bezpłatne badanie mammograficzne

Drogie Panie, 28 stycznia przy Miejskim Domu Kultury w Piekarach Śląskich stanie specjalny mammobus, w którym każda kobieta w wieku 50-69 lat będzie mogła wykonać bezpłatne badanie mammograficzne (prześwietlenie piersi). Akcja prowadzona jest w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi. 

Mammografia trwa jedynie kilka minut i polega na zrobieniu 4 zdjęć rentgenowskich. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków i innych nieprawidłowości) w bardzo wczesnym etapie rozwoju, kiedy nie są one wyczuwalne podczas samokontroli piersi lub badań palpacyjnych. Wcześnie wykryty nowotwór piersi pozwala rozpocząć natychmiastowe i skuteczne leczenie oraz daje niemal 100% gwarancję powrotu do zdrowia.

Badanie jest bezpłatne i refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia w ramach Programu Profilaktyki Raka Piersi. Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

Mogą w nim uczestniczyć  ubezpieczone panie  w wieku od 50 do 69 lat, które nie są leczone onkologicznie i jednocześnie:

  • w ciągu ostatnich 2 lat nie miały wykonanej mammografii
  • lub są w grupie ryzyka i otrzymały w roku poprzednim wynik ze wskazaniem do wykonania mammografii po 12 miesiącach.

Prosimy o przyniesienie zdjęć z poprzednich mammografii.

Darmowe badania mammograficzne w mammobusie odbędą się 28 stycznia przy Miejskim Domu Kultury, ul. Bytomska 73.
Trwają już zapisy! Rejestracji można dokonać pod nr tel. 58 666 24 44 (od poniedziałku do soboty) lub na stronie: www.mammo.pl/formularz.

Zapraszamy!

Źródło: piekary.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook