Katowice: Koperta Życia

Luboń Koperta Życia

Drodzy Seniorzy, w Waszym mieście działa akcja "Koperta Życia". Polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanych kopertach najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach na leki, kontaktach do najbliższych, danych osobowych, w tym nr pesel. Pakiet z takimi informacjami powinien być przechowywany w lodówce, czyli miejscu, które jest prawie w każdym domu i zarazem jest łatwo dostępne.

Miasto Katowice biorą udział w akcji Koperta Życia!

Jest to świetnym rozwiązaniem w przypadku osób starszych, samotnych, przewlekle chorych oraz niepełnosprawnych. Zdarza się, że podczas udzielania pomocy pacjentowi przez służby ratownicze - nie potrafi on lub nie jest w stanie przekazać informacji na  temat swojego zdrowia. Wtedy z pomocą przychodzi owa koperta życia, gdzie zamieszczone są informacje o chorobach na które cierpią i lekach, które przyjmują. 

Dyżym plusem jest również to, że dzięki Wrocławskiej Kopercie Życia osoby starsze, samotne i przewlekle chore będą mogły się czuć po prostu bezpieczniej w zakresie swojego zdrowia. 

Miejsce odbioru:

Urząd Miasta Katowice

Młyńska 4, 40-098 Katowice 

Źródło: kopertazycia.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook