Reklama
Woj. pomorskie: harmonogram mammobusu - luty

Drogie Panie z woj. pomorskiego, po raz kolejny będziecie mieć szansę, by zbadać swoje piersi. Przez cały luty w Waszym województwie będzie stacjonował mammobus, gdzie wykonacie całkowicie bezpłatne badanie mammograficzne. Pamiętajcie, że trwa ono jedynie kilkanaście minut, a może uratować Wasze zdrowie, a nawet życie. Badanie jest darmowe. Dodatkowo, ogromnym plusem jest fakt, że omija Was cała nieprzyjemna papierologia. Wystarczy pójść i skontrolować stan swojego zdrowia. 

Z bezpłatnego badania w ramach finansowanego przez NFZ populacyjnego programu wczesnego wykrywania raka piersi mogą skorzystać:

  • kobiety w wieku 50-69 lat
  • które nie miały wykonywanej mammografii w ciągu ostatnich dwóch lat lub otrzymały w ramach programu pisemne wskazanie do wykonania ponownej mammografii po 12 miesiącach z powodu obciążenia następującymi czynnikami ryzyka: rak piersi wśród członków rodziny, mutacja w obrębie genów BRCA1 lub BRCA2
  •  nie miały wcześniej stwierdzonej zmiany nowotworowej piersi o charakterze złośliwym

Aby wykonać bezpłatnie mammografię w ramach programu, wystarczy zgłosić się do jednej z placówek, które realizują program. Informacje o placówkach realizujących program dostępne są w oddziałach wojewódzkich NFZ. Badanie można również wykonać w mobilnych mammobusach.

Harmonogram na luty tutaj

Zapraszamy!

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook