Keratynowe prostowanie włosów - Alfaparf Keratin Therapy

Zdrowe, lśniące i idealnie proste włosy to marzenie wielu kobiet. Jednak niestety natura nie zawsze jest łaskawa i w wielu przypadkach osiągnięcie idealnego efekty jest bardzo trudne. Dlatego warto zwrócić szczególną uwagę na keratynowe prostowanie włosów, które w ostatnim czasie cieszy się coraz większą popularnością. Dzięki produktom Alfapart Keratin Therapy cały proces jest naprawdę prosty i szybki. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czym jest keratynowe prostowanie włosów?

Keratynowe prostowanie włosów to specjalny zabieg chemiczny, który polega na wprowadzaniu keratyny do wnętrza włosa, aby dokładnie uzupełnić wszelkie ubytki, które w nim występują. Dzięki całej tej procedurze włosy stają się grubsze i bardziej elastyczne, a przy tym gładkie i idealnie proste. Efekt jest naprawdę spektakularny, a włosy stają się piękne i naprawdę zdrowe. Keratyna to jeden z podstawowych budulców włosów, dlatego efekty zabiegu są tak spektakularne. 

Jak odbywa się keratynowe prostowanie?

Zabieg keratynowego prostowania włosów jest stosunkowo prosty, ale składający się z kilku etapów. To ile będzie trwał jest zależne przede wszystkim od grubości oraz długości włosów

Pierwszy etap zabiegu polega na umyciu włosów dwa razy przy pomocy specjalnego szamponu, który ma właściwości oczyszczające. W ten sposób można mieć pewność, że usunięte zostaną wszelkie pozostałości po stylizacjach i innych zabiegach na włosach. Następnie włosy muszą zostać wysuszone.

Drugim krokiem jest nałożenie specjalnego preparatu z keratyną hydrolizowaną. Wypełnia on wszelkie ubytki w strukturach włosów. Poszczególne pasma włosów są rozczesywane grubym grzebieniem, a później dzieli się je na cienkie pasemka. Jest to konieczne dla równomiernego rozprowadzenia produktu. Do aplikowania preparatu do keratynowego prostowania używa się specjalnych pędzli. Kiedy uda się ułożyć preparat na całej długości włosów, trzeba poczekać około 30 minut i dokładnie osuszyć włosy. W ten sposób kosmetyk wchłania się całkowicie. 

Ostatnim etapem prostowania włosów jest użycie specjalnej, profesjonalnej prostownicy. Działa ona w temperaturze sięgającej 200 - 300 st. C. Jej dokładne ustawienie jest zależne od stanu włosów oraz ich grubości. Ciepło umożliwia skuteczne przenikanie składników w struktury włosów. Warto zaznaczyć, że każdy kosmyk trzeba wyprostować kilka razy. 

Zestaw do prostowania włosów Alfaparf Keratin Therapy

Aby keratynowe prostowanie włosów przyniosło oczekiwane efekty, należy użyć sprawdzonych i dobrych jakościowo produktów. Wart polecenia jest zestaw Alfapart Keratin Therapy, w skład którego wchodzi szampon Deep Celansing, płyn prostujący Smoothing Fluid Mousse Maker oraz maska Rehydrating Mask. 

 

                         

 

 

 

 

Źródło zdjęcia: https://trena.pl/trwale-prostowanie/22113-alfaparf-lisse-design-keratin-therapy-intro-kit-keratynowe-prostowanie-wlosow-8022297032375.html

Zestaw działa bardzo skutecznie i bardzo dobrze się sprawdza w przypadku każdego rodzaju włosów. Skutecznie chronią przed puszczeniem. W skład produktów wchodzi kompleks, który zapewnia długotrwałe utrwalenie efektów procesu prostowania oraz olejek Babassu, który zmiękcza włosy i nadaje im blasku. 

Produkty powinno stosować się zgodnie z zaleceniami producenta. W pierwszej kolejności trzeba nałożyć szampon i delikatnie wymasować skórę głowy. Następnie po wysuszeniu włosów, zaleca się ich podzielnie na 4 sekcje i nałożenie na każde z nich płynu prostującego o grubości ponad 1 cm. Włosy powinny być bardzo wilgotne. Warto zaznaczyć, że płyn nie powinno się nakładać na skórę głowy. Po 20 minutach płyn należy spłukać i osuszyć włosy przy pomocy ręcznika. Na wilgotne włosy należy nałożyć ostatni produkt z zestawu, czyli maskę i po 5 minutach ponownie spłukać produkt. 

Kiedy włosy się wysuszy, wystarczy je przeczesać szczotką i wysuszyć prostując je dokładnie. Po prostowaniu nie powinno się już płukać włosów. Tak stosowane produkty, z pewnością pozwolą osiągnąć spektakularny efekt prostowania keratynowego w zaciszu własnego domu. Produkty są sprawdzone i bardzo skuteczne. Użytkownicy bardzo je sobie chwalą i chętnie stosują. 

Więcej profesjonalnych kosmetyków do włosów znajdziesz w hurtowni fryzjerskiej Trena.pl

 

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook