woj. podlaskie: operacja usunięcia zaćmy od praktycznie od ręki!

woj. podlaskie: operacja zaćmy praktycznie od ręki

Pierwsze objawy zaćmy mogą być niedostrzegalne lub bardzo słabe. Zmętnieniu soczewki nie towarzyszą bowiem ani ból, ani nawet przekrwienie oka. Teraz jednak mieszkańcy woj. podlaskiego nie muszą czekać miesiącami na zabieg usunięcia zaćmy. 

Nie ma już limitów NFZ na operacje zaćmy – pacjenci będą krócej czekać na zabieg, dzięki czemu szybciej wrócą do codziennej aktywności, a komfort ich życia ulegnie znacznej poprawie. Placówki medyczne w województwie podlaskim pracują na pełnych obrotach – są miejsca, termin na zabieg usunięcia zaćmy można ustalić jeszcze w tym miesiącu.

Przypominamy, że pacjent ma prawo wyboru placówki, w której chce się leczyć. W Podlaskiem jest dziewięć placówek, w których można zoperować zaćmę (w tym jedna dedykowana dzieciom). W Białymstoku zabiegi usunięcia zaćmy dla dorosłych można wykonać w czterech miejscach, w Suwałkach w dwóch oraz po jednym w Łomży i Bielsku Podlaskim.

ie obowiązuje rejonizacja, a pacjenci mogą wybrać się na zabieg do dowolnej placówki, mającej kontrakt z NFZ. Ci pacjenci, którzy są już zapisani w kolejkę ale mają wyznaczony dość odległy termin zabiegu, mogą zmienić placówkę, w której są zapisani. Aby to zrobić, trzeba zabrać oryginał skierowania z miejsca, w którym czeka się na zabieg i dostarczyć je do miejsca, gdzie kolejka jest krótsza.

 

Tu zoperujesz zaćmę w województwie podlaskim:

Białystok:

  • SP ZOZ Wojewódzki Szpital Zespolony, ul. Skłodowskiej 26
  • Uniwersytecki Szpital Kliniczny, ul. Skłodowskiej 24A
  • NZOZ VISUS Ośrodek Okulistyki Klinicznej J. Michnowski, ul. św. Rocha 12a
  • Ośrodek Okulistyczny Tęczówka I. Witecka-Nalewajek, ul. Węglowa 6

Bielsk Podlaski:

  • NZOZ Specjalistyczna Poradnia Lekarska dr n. med. A.W. Przystupa, ul. Piłsudskiego 31

Łomża:

  • Szpital Wojewódzki im. Kard. S. Wyszyńskiego, ul. Piłsudskiego 11

Suwałki:

  • Szpital Wojewódzki im. dr. L. Rydygiera, ul. Szpitalna 60
  • Centrum Medyczne Medica Sp. z o.o. SP.K., ul. Nowomiejska 15

Zapraszamy! 

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook