Reklama
Sokółka: Koperta Życia

Mieszkańcy Sokółki, możecie odebrać bezpłatne Kopert Życia.. Dzięki nim służby medyczne mogą skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób:

  • niepełnoprawnych
  • chorych
  • starszych
  • samotnych

Pomoc zwrócona jest do mieszkańców Sokółki, ale nie tylko, bowiem każdy, kto czuje taką potrzebę, może bezpłatnie odebrać Kopertę Życia.

Akcja polega na umieszczeniu w specjalnie przygotowanej Kopercie najważniejszych informacji o stanie zdrowia, przyjmowanych lekach, alergiach, grupie krwi, kontaktu do najbliższych osób. Pomaga w tym czytelny formularz dołączony do Koperty (wzór prawidłowo wypełnionej karty zamieszczamy poniżej). Ważne, aby formularz został podpisany przez lekarza prowadzącego. W Kopercie można umieścić również aktualne wyniki badań czy ostatnią kartę informacyjną z pobytu w szpitalu.

Kopertę w specjalnej ochronnej folii należy umieścić w widocznym miejscu w przedpokoju, zaraz przy wejściu do mieszkania (np. przykleić na lustrze czy drzwiach, bądź położyć na szafce), a na wewnętrznej stronie drzwi wejściowych nakleić dołączoną do Koperty specjalną naklejkę: "Tu jest Koperta Życia". Będzie to informacja dla lekarzy i ratowników, że w pomieszczeniu jest Koperta Życia, gdy konieczna będzie interwencja.

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Gmina Sokółka bierze udział w akcji Koperta Życia

Urząd Miejski w Sokółce

Plac Kościuszki 1, 16-100 Sokółka 

Zachęcamy do skorzystania :)

Źródło: kopertażycia.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook