Reklama
Reklama
ogolne Image Banner 750 x 100
Białystok: "Pudełko Życia" - bezpłatna pomoc

Rozpoczęła się kolejna tura "Pudełek Zycia". Aż pięć tysięcy pudełek życia trafi do mieszkańców Białegostoku. Mają one ułatwić niesienie pomocy ludziom samotnym, starszym, niepełnosprawnym w sytuacjach, kiedy ich zdrowie lub życie jest zagrożone. Inicjatywa Urzędu Miejskiego w poprzednich latach spotkała się z ogromnym zainteresowaniem białostoczan, dlatego Miasto zamówiło kolejną partię pudełek.

Zdarzają się momenty, kiedy potrzebna jest szybka pomoc służb ratowniczych, a brak kontaktu z człowiekiem po wylewie czy udarze może dramatycznie tę pomoc opóźnić. Pudełko życia może w takiej sytuacji być nieocenione. Czerwony, okrągły pojemnik zawiera wewnątrz magnes i kartę informacyjną, którą trzeba wypełnić. Jest tam miejsce na informacje o przebytych chorobach i alergiach, zażywanych lekach, najważniejsze numery telefonów do bliskich. Można wpisać dyspozycje, co ratownicy mają zrobić z domowymi zwierzętami, komu przekazać klucze do mieszkania. Można też do pudełka włożyć wypisy ze szpitali. Żeby informacje na temat stanu zdrowia uwiarygodnić, kartę powinien podpisać lekarz rodzinny. Potem wystarczy magnes przykleić do zewnętrznych drzwi np. lodówki, a pudełko schować do środka. Oczywiście nie musi to być lodówka, ale akurat ten sprzęt znajduje się w każdym domu, w widocznym miejscu. Informacje zawarte w karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji, kiedy zajdzie konieczność przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej.

Pudełko życia można otrzymać na parterze Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Spraw Społecznych przy ul. gen. J. Bema 60/1 oraz w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: bialystok.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook