Aktualne badania w Twoim województwie
Inicjatywa Urzędu Miejskiego spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem mieszkańców Białegostoku, w związku z czym - zamówiono kolejną partię – 1 tys. pudełek.
Celem owych czerwonych pudełeczek jest w dużym skrócie ratowanie życia. Niosą one pomoc ludziom samotnym, starszym lub niepełnosprawnym w sytuacjach, gdy ich zdrowie lub życie jest zagrożone.
Zdarzają się momenty, gdy potrzebna jest natychmiastowa pomoc służb ratowniczych. Niestety, czasami ta pomoc spotyka się z wieloma przeszkodami, między innymi w sytuacji, gdy dana osoba jest po wylewie lub udarze mózgu. Są chwile, gdy pacjenci nie są w stanie podać podstawowych informacji o sobie. Pomoc wtedy zostaje utrudniona i opóźniona. "Na ratunek" przychodzi wspomniane wcześniej pudełko życia - miejsce na informacje o przebytych chorobach i alergiach, zażywanych lekach, najważniejsze numery telefonów do bliskich, etc. . Można również do pudełka włożyć wypisy ze szpitali. Źeby informacje na temat stanu zdrowia uwiarygodnić, kartę powinien podpisać lekarz rodzinny. Informacje zawarte w karcie zostaną wykorzystane przez służby ratunkowe w sytuacji, kiedy zajdzie konieczność przeprowadzenia sprawnej akcji ratunkowej.
Pudełko życia można otrzymać na parterze Urzędu Miejskiego w Białymstoku przy ul. Słonimskiej 1, w Departamencie Spraw Społecznych przy ul. gen. J. Bema 60/1 i w Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.
Źródło: wschodzący Białystok