Białystok: nowe defibrylatory w kilkunastu punktach miasta

W kilkunastu miejscach w Białymstoku zostały zamontowane defibrylatory, które ułatwiają i przyspieszają udzielenie pierwszej pomocy w nagłych przypadkach. Montaż urządzeń był możliwy dzięki realizacji projektu z Budżetu Obywatelskiego 2017.

Defibrylatory są przystosowane dla dorosłych i dla dzieci. Gabloty, w których zostały zamontowane, są wyposażone w moduł GSM informujący Straż Miejską i Biuro Zarządzania Kryzysowego o każdorazowym otwarciu.

Dzięki defibrylatorom białostoczanie zyskają większe poczucie bezpieczeństwa. Łatwiej będzie można im pomóc, na przykład w sytuacji nagłego zatrzymania układu krążenia – przyznaje prezydent Białegostoku, Tadeusz Truskolaski.

Defibrylatory zostały zamontowane już w 13 gablotach na zewnątrz obiektów: w budynkach Urzędu Miejskiego przy ul. Słonimskiej, J. K. Branickiego, Składowej, Legionowej, dr. I. Białówny, gen. J. Bema, na budynku Straży Miejskiej przy ul. Suraskiej, w Parku Planty, na białostockich pływalniach, na lodowisku i w Muzeum Wojska. Czekamy na montaż czternastego defibrylatora, który będzie zlokalizowany przy Centrum Aktywności Społecznej na ul. Św. Rocha.

W grudniu odbyło się szkolenie 28 pracowników Urzędu Miejskiego i jednostek podległych dotyczące obsługi defibrylatorów.

 

Źródło: Portal Wrota Podlasia

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook