woj. opolskie: bezpłatna mammografia - harmonogram na lipiec

woj opolskie bezplatna mammografia harmonogram na lipiec

Mieszkanki woj. opolskiego, będziecie mieć okazję, żeby skontrolować stan swojego zdrowia. W Waszym mieście odbędzie się bezpłatna mammografia.  Badanie mammograficzne może uratować Wasze zdrowie, a nawet życia. Mammografia trwa jedynie kilka minut. Pozwala na rozpoznanie i wykrycie tzw. zmian bezobjawowych (guzków oraz innych nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie rozwoju – wtedy, kiedy nie są one wyczuwalne przez kobietę lub lekarza, co bardzo zwiększa szansę wyleczenia. Ważne jest również to, by wykonać badanie w mammobusie nie potrzebujecie skierowania.

Czynniki ryzyka zachorowania na raka piersi:

  • rak piersi wśród członków rodziny,
  • mutacje w genach,
  • wczesna pierwsza miesiączka,
  • późna menopauza,
  • urodzenie dziecka po 35. roku życia,
  • bezdzietność,
  • leczenie z powodu innych schorzeń piersi.

Badanie skierowanie jest do kobiet w wieku 50-69 lat (przy określaniu wieku należy wziąć pod uwagę rok urodzenia), które nie wykonały badania w ciągu ostatnich 2 lat oraz kobiet, które otrzymały wskazanie do wykonania badania po upływie 12 miesięcy.

Harmonogram na lipiec:

śr 2019-07-24 Chrząstowice przy Klubie Samorządowym w Chrząstowicach
ul. Dworcowa 1
opolskie opolski
cz 2019-07-25 Zagwiździe pod  Biblioteką Publiczną w Zagwiździu ul. Lipowa 11 opolskie opolski
pt 2019-07-26 Dobrzeń Wielki przy Gminnym Ośrodku Kultury, 

Śledź nas:

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu i nie prowadzi działalności leczniczej polegającej na udzielaniu świadczeń zdrowotnych w rozumieniu art. 3 ust 1 ustawy o działalności leczniczej.