Kraków: Zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci

WesoLudki Małe pod takim hasłem będą sie odbywały zajęcia adaptacyjno-edukacyjne dla najmłodszych dzieci, których celem jest przygotowanie maluszków do pracy w grupie. Spotkania to przede wszystkim pierwszy trening społeczny dla maluszka, który dopiero zaczyna dostrzegać obecność innych dzieci i uczy się z nimi współpracować.

Dzięki obecności rodzica/opiekuna – najmłodsze dzieci nabierają pewności siebie i naturalnie przechodzą proces poznawania zasad panujących w grupie. Zajęcia prowadzi pedagog Katarzyna Piekarczyk w formie zabawy z wykorzystaniem różnych rekwizytów (poduchy, kocyki, piórka, klocki, puszki, instrumenty, surowy makaron, chusta animacyjna, tunele, latarki, klocki sensoryczne, bańki mydlane i piłeczki).

Podczas spotkań dzieci rozwijają podstawowe umiejętności społeczne, dużą i małą motorykę oraz świetnie się bawią! Zajęcia uwzględniają indywidualne potrzeby i możliwości każdego dziecka. Prowadzący opowiada i pokazuje również opiekunom w jaki sposób bawić się z dzieckiem, wspierać je oraz stymulować tak, by jego rozwój przebiegał jak najbardziej wszechstronnie i harmonijnie. Zaproponowane zabawy pobudzają rozwój ruchowy, poznawczy, stymulują rozwój mowy oraz rozwój społeczny poprzez kontakt z innymi dziećmi.

Początek zajęć: 13 lutego opłata 1 zł.

Zajęcia odbywają się w dwóch grupach wiekowych:
Godz. 10.00 – dzieci 1-2 lata
Godz. 11.00 – dzieci 2-3 lata

Zapisy poprzez formularz; FORMULARZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook