Puławy: Koperta Życia

Puławy koperta życia

Panie i Panowie z Puław, realizowana jest akcja "Koperta życia”. Skierowana jest ona do mieszkańców powiatu, szczególnie osób chorych i samotnych. „Koperta życia” ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób:

  • niepełnoprawnych
  • chorych
  • starszych
  • samotnych

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Kopertę należy przechowywać w lodówce, w widocznym miejscu. Dzięki temu służby ratownicze będą wiedziały gdzie jej szukać, co może przyspieszyć akcję ratowania życia.

W kopercie znajdują się: karta informacyjna o stanie zdrowia, którą należy wypełnić w porozumieniu z lekarzem, naklejka informacyjna, którą należy nakleić na lodówkę oraz naklejka sygnalizująca, którą powinno umieścić  się na drzwiach wejściowych do domu bądź kuchni.

Gmina Puławy dołącza do akcji Koperta Życia!

Urząd Gminy Puławy

Dęblińska 4, 24-100 Puławy

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: kopertazycia.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook