Szczecin: Pomoc psychologiczna online.

 

Pomoc psychologiczna to w obecnej sytuacji waży element wsparcia mieszkańców. Staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób – dlatego uruchomiliśmy również możliwość wideorozmowy z naszymi psychologami i terapeutami.   

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo mieszkańców porady przeprowadzane są drogą telefoniczną, dlatego od połowy marca w MOPR funkcjonuje dodatkowy telefon pod którym dyżurują psychologowie i terapeuci. Z ich wsparcia można skorzystać od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 20.00 pod nr telefonu 91 46 46 335. Poza kontaktem telefonicznym, istnieje również możliwość przeprowadzenia wideorozmowy poprzez Skype. Jest to forma, przeznaczona przede wszystkim dla osób, które znalazły się w głębokim kryzysie i potrzebują dodatkowego wsparcia psychologicznego. 

W Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Szczecinie funkcjonuje także całodobowa Sekcja Interwencji Kryzysowej. Do jej głównych zadań należy udzielanie pomocy osobom i rodzinom doznającym przemocy, podejmowanie interwencji w kryzysowych sytuacjach czy prowadzenie całodobowego punktu konsultacyjno informacyjnego. Dodatkowo prowadzony jest także hostel dla osób doznających przemocy w rodzinieZ sekcją można kontaktować się pod numerem 91 48 57 580. 

Z zachowaniem wszelkich zaleceń i środków ostrożności prowadzone są także działania w ramach procedury Niebieskiej Karty. Jeśli wpływa do nas zgłoszenie kontaktujemy się z daną rodziną czy osobą, rozpoznajemy potrzeby i sytuacje. Staramy się udzielić odpowiedniego wsparcia telefonicznie mając na względzie bezpieczeństwo mieszkańców jak i pracowników czy służb. 

Zachęcamy do śledzenia strony internetowej Ośrodka oraz portalu https://wiadomosci.szczecin.eu/koronawirus, gdzie pojawiają się najnowsze informacje dotyczące funkcjonowania miejskich jednostek.

Źródło: Rzecznik Prasowy Szczecina 

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook