Reklama
Wrocław: bezpłatne badania pod kątem tętniaka aorty brzusznej

Mieszkańcy Wrocławia, w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym im. Jana Mikulicza Radeckiego we Wrocławiu możecie zbadać się pod kątem tętniaka aorty brzusznej. 

Aby zakwalifikować się do programu należy mieć ukończone 65 lat. W ramach badań specjaliści chirurgii naczyniowej będą wykonywali usg jamy brzusznej.

Do programu zostaną zakwalifikowane osoby, u których stwierdzono co najmniej trzy czynniki ryzyka sercowo-naczyniowego:

  •  choroba wieńcowa
  •  palenie tytoniu
  •  nadciśnienie tętnicze
  • hiperlipidemia – podwyższony poziom cholesterolu
  • płeć męska

Aby zarejestrować się na badanie proszę dzwonić pod numer ogólnopolskiej infolinii tel. 22 417 13 25 od poniedziałku do piątku w godzinach od 9:00 - 18:00

Program jest realizowany w ramach programu polityki zdrowotnej pn. Program Profilaktyki i Leczenia Chorób Układu Sercowo-Naczyniowego POLKARD na lata 2017-2020 w zakresie zadania: Ogólnopolski program badań przesiewowych w kierunku tętniaka aorty brzusznej (TAB) w latach 2018-2020.

Celem jest zwiększenie wykrywalności tętniaków aorty brzusznej u osób objętych badaniem przesiewowym, co może przyczynić się do zmniejszenia umieralności z powodu tej choroby. Wprowadzenie programu przesiewowego, pozwalającego na wykrycie chorych z początkowym stadium TAB, pozwoli na ich monitorowanie i kierowanie na operację w odpowiednim czasie.

Zapraszamy!

Źródło: www.usk.wroc.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook