woj. zachodniopomorskie: operacja zaćmy prawie od ręki!

Mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego, możecie wykonać operację zaćmy praktycznie od ręki. Możecie już zapomnieć o wielu miesiącach oczekiwań.

Od 1 kwietnia 2019 roku zabiegi usunięcia zaćmy są wolne od limitu. Oznacza to, że Narodowy Fundusz Zdrowia płaci za wszystkie wykonane w tym zakresie świadczenia.

Placówki medyczne mogą tak zorganizować pracę, by przyjmować jak najwięcej pacjentów.
Pacjenci będą krócej czekać na zabieg,  dzięki czemu  szybciej wrócą do codziennej aktywności, a komfort ich życia ulegnie znacznej poprawie.
Przy tej okazji przypominamy, że pacjent ma prawo wyboru placówki, w której chce usunąć zaćmę.

W szczecińskich szpitalach: Klinicznym nr 2 na Pomorzanach, Wojewódzkim przy ul. Arkońskiej, MSWiA przy Jagiellońskiej oraz w szpitalu w Stargardzie - pacjenci przyjmowani są praktycznie na bieżąco!  

Jeśli ktoś zechce skorzystać z tej wyjątkowej okazji, może bez problemu zapisać się  na pierwszą kwalifikującą do zabiegu wizytę. Osoby, które mają zdiagnozowaną zaćmę i czekają na zabieg w innym szpitalu, powinny jedynie zabrać stamtąd swoje skierowanie i przekazać je do nowo wybranej placówki. Wystarczy zadzwonić i umówić się na wizytę: lekarz dokona kwalifikacji do zabiegu i ustali plan leczenia.

  • Szpital Kliniczny Nr2 na Pomorzanach w Szczecinie  oferuje  wysokiej jakości leczenie w dwóch klinikach okulistycznych. Rejestracja odbywa się pod numerami telefonów: I Klinika Okulistyki tel. 91 466 11 19;
    II Klinika Okulistyki tel. 91 466 12 78otwórz link do strony www
  • Szpital Wojewódzki przy ul. Arkońskiej 4, tel. 91 8139243 –  otwórz link do strony www
  • Szpital MSWiA przy u. Jagiellońskiej, tel. 91 42 22 768otwórz link do strony www
  • Szpital w Stargardzie, tel. 91 57 76 355otwórz link do strony www

 Zapraszamy! 

Źródło: NFZ

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook