Szczecin: bezpłatne zabiegi dla pacjentek z atrofią urogenitalną (suchośc pochwy) i zespołem luźnej pochwy

Bezpłatne 2 zabiegi dla pacjentek w ramach projektu badawaczego. Zapraszamy pacjentki z atrofią urogenitalną (suchośc pochwy) i zespołem luźnej pochwy.


INFORMACJA DLA PACJENTEK UCZESTNICZĄCYCH W BEZPŁATNYM BADANIU

„Wpływ technologii RF (radiofrekwencja- urzadzenie SECTUM ) u pacjentek z Zespołem Luźnej Pochwy ( VRS) i atrofią urogenitalną

Metoda RF(radiofrekwencja) znana jest w medycynie od kilkunastu lat, wykorzystywana jest m in. do cięcia i koagulacji tkanek w i w porównaniu do tradycyjnej elektrochirurgii charakteryzuje się znacznie mniejszą traumatyzacją tkanek sąsiadujacych Od około 5 lat RF - wykorzystując parametry nie powodujące uszkodzenia tkanek ( nieablacyjne) a jedynie ich podgrzanie do temperatury 42-47 st.Celcjusza wykorzystywany jest z powodzeniem w medycynie estetycznej a od niedawna również w ginekologii plastycznej .
Prąd zmienny o wysokiej częstotliwości „wykorzystuje” oporność poszczególnych warstw ściany pochwy do wytworzenia ciepła ( 42-47 stopni Celcjusza) .
Mechanizm działania RF polega na podniesienia temperatury w zamierzonym obszarze tkanki do 42-47 stopni Celcjusza. Efekt tkankowy to w pierwszym etapie denaturacja kolagenu ( coagulative necrosis zone), następnie neokolagenogeneza, będąca wynikim pobudzenia fibroblastów do produkcji „młodego” kolagenu.
Biorąc pod uwagę udział kolagenu w patomechanizmie obniżenia narządu płciowego ( Pelvic organs prolaps POPQ ) polegającym na mechanicznym osłabieniu aparatu zawieszającego narządy miednicy w tym pochwy ( Zespół luźnej pochwy) jak również na jego udział w" starzeniu:” się skóry i pochwy będącego między innymi wynikiem zmniejszenia ilości i utracie jakości kolagenu,
wydaje się ,że zamierzone i selektywne podniesienie temperatury tkanek w obrębie pochwy z zastosowaniem sondy endowaginalnej (dopochwowej ) wywoła efekt porównywalny do lasera CO2, którego efektywność w zakresie obkurczania pochwy została udowodniona. Co więcej w porównaniu do lasera CO2 zabieg RF jest bezbolesny, nie wymaga znieczulenia miejscowego jak również nie wymaga pozabiegowej rekonwalescencji.


Zabiegi jest bezpłatny i będzie wykonywany u Pacjentek z rozpoznaniem Zespołu Luźnej Pochwy ( VRS ) i atrofią urogenitalną ustalonymi na podstawie szczegółowego badania podmiotowego , przedmiotowego . Dodatkowo przed zabiegiem pacjentki wypełnią formularz oceny jakości życi seksualnego Female Sexual Function Index ( FSFI) oraz zostanie wykonany pomiar ciśnienia wewnątrzpochwowego vaginometrm.
Zabieg będzie wykonywany z wykorzystaniem urządzenia SECTUM z głowicą endovaginalną. ( dopopochwową) Czas trwania zabiegu wynosi 10-15min. Zabieg jest nieinwazyjny, nie wymaga znieczulenia, jest bezbolesny, bezkrwawy a okres pozabiegowej rekonwalescencji nie wpływa na komfort życia. Dotychczasowe badania nie wykazały żadnych skutków ubocznych
4 tygodnie po zabiegu Pacjentki będą ponownie zbadane , wypełnią kwestionariusz samooceny FSFI
Na podstawie badań wykonanych po 4 tygodniach zostana sporządzone wnioski dotyczące skuteczności metody w zakresie przedmiotu badania.

Miejsce:

 

Esthegyn - dr Piotr Kolczewski

MAZURSKA 7 (WEJŚCIE OD UL. RAYSKIEGO), 70-001 Szczecin

Kontakt: 

692 425 515

Zachęcamy do skorzystania! 

Źródło:https://www.facebook.com/events/1685388888263313/

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook