Szczecin: bezpłatne badania w kierunku tętniaka aorty brzusznej

W większości przypadków tętniak aorty brzusznej nie powoduje żadnych objawów.  Nie czekaj, aż będzie za późno - zbadaj się! Możesz nie wiedzieć, że jesteś chory.  Mieszkańcy województwa zachodniopomorskiego, możecie bezpłatnie poddać się badaniom w kierunku wykrycia tętniaka aorty brzusznej. 

Celem badania jest zwiększenie wykrywalności tętniaków aorty brzusznej u osób objętych badaniem, co może przyczynić się do zmniejszenia umieralności z powodu tej choroby.

Kryteria włączenia do programu

Aby móc skorzystać z badań, trzeba spełnić ściśle określone kryteria: mieć ukończony 65. rok życia i obciążenia, takie jak: nadciśnienie tętnicze, palenie papierosów, choroba wieńcowa, podwyższony poziom cholesterolu czy miażdżyca tętnic. Dana osoba powinna posiadać przynajmniej dwa czynniki ryzyka.

Podczas rozmowy telefonicznej ankieterzy zapytają o wyżej wymienione rzeczy. Adresatami badania są zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak tętniak aorty stanowi dla mężczyzn ogromne zagrożenie, ponieważ występuje sześciokrotnie częściej niż u kobiet.

Zapisy na badanie

Rejestracje na badania odbywają się telefonicznie. Pacjenci zapisują się na badania indywidualnie - numer rejestracji: 693 333 444od poniedziałku do piątku od 8 do 15.

Badania wykonywane są w gabinetach Punktu Przyjęć Planowych na parterze budynku L przy ul. Arkońskiej 4 w wybrane piątki (od godz. 15) i soboty (od godz. 9). Wykonywane są przez lekarzy Oddziału Chirurgii: dr. n. med. Tomasza Lipińskiego - specjalistę chirurgii ogólnej, naczyniowej i transplantologii klinicznej oraz lek. med. Elżbietę Polańską - specjalistę chirurgii ogólnej i naczyniowej.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: gs24.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook