Świnoujście: program profilaktyki i wczesnego wykrywania nowotworów skóry

Zauważasz u siebie długo utrzymujące się lub niegojące się zmiany na skórze? Nie lekceważ tego! Wczesne rozpoznanie może gwarantować pełne wyzdrowienie.

Realizowany jest projekt „Profilaktyka i wczesne wykrywanie nowotworów skóry na lata 2019-2021”. Mogą z niego skorzystać wszyscy mieszkańcy woj. zachodniopomorskiego. 

Pierwszy moduł programu będą stanowiły działania informacyjno-promocyjne. Zostanie przeprowadzona kampania informacyjna skierowana do mieszkańców, a w szczególności populacji docelowej osób w wieku aktywności zawodowej, zachęcająca do aktywnego udziału w programie.

Drugi moduł to działania informacyjno-edukacyjne prowadzone wśród osób uczestniczących w programie, w tym personelu medycznego.

Trzeci moduł to działania informacyjno-szkoleniowe dla personelu medycznego. W zakresie tej części modułu merytorycznego związanego planowane są spotkania dla pielęgniarek i lekarzy POZ.

Czwarty moduł programu będą stanowiły podstawowe badanie przesiewowe w kierunku wykrycia nowotworów skóry, poprzedzone rekrutacją uczestników do badania.

Podstawowe badanie dermatologiczne będzie przeprowadzane wśród osób, które po uczestnictwie w działaniach z zakresu edukacji zdrowotnej oraz praktycznym zastosowaniu uzyskanej wiedzy wyrażą zainteresowanie uzupełniającą diagnostyką w tym kierunku. Piąty moduł będą stanowiły pogłębione badania, wykonywane przez lekarza dermatologa z wykorzystaniem dermatoskopu. Badanie zostanie wykonane wśród uczestników programu, u których wykryto podejrzane zmiany skórne wymagające pogłębionej diagnostyki.

Miejsce: 

Szpital Miejski im. Jana Garduły w Świnoujściu sp. z o. o.
ul. Mieszka I 7
72-600 Świnoujście

Tel: +48 91 32 67 345

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: szpital-swinoujscie.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook