Powiat gryficki: Koperta Życia

Powiat gryficki koperta zycia

Panie i Panowie z powiatu gryfickiego, realizowana jest akcja "Koperta życia”. Skierowana jest ona do mieszkańców powiatu, szczególnie osób chorych i samotnych. „Koperta życia” ma za zadanie zwiększyć poczucie bezpieczeństwa oraz usprawnić pracę zespołów ratownictwa medycznego.

Akcja skierowana jest przede wszystkim do osób:

  • niepełnoprawnych
  • chorych
  • starszych
  • samotnych

Osoby starsze czy mieszkające samotnie mogą w danej chwili nic nie pamiętać, mogą być nieprzytomne albo nie mogą mówić. Właśnie wtedy Koperta Życia w przedpokoju jest nieocenioną pomocą dla ratowników medycznych! Dzięki niej służby medyczne będą mogły skuteczniej i szybciej udzielić pomocy w razie jakichkolwiek interwencji.

Kopertę należy przechowywać w lodówce, w widocznym miejscu. Dzięki temu służby ratownicze będą wiedziały gdzie jej szukać, co może przyspieszyć akcję ratowania życia.

W kopercie znajdują się: karta informacyjna o stanie zdrowia, którą należy wypełnić w porozumieniu z lekarzem, naklejka informacyjna, którą należy nakleić na lodówkę oraz naklejka sygnalizująca, którą powinno umieścić  się na drzwiach wejściowych do domu bądź kuchni.

Zachęcamy do skorzystania!

Źródło: kopertazycia.pl

Podziel się
Pozostałe wiadomości
wróć do listy
Facebook